Vlašiću stoper 'uzeo' prvijenac, na vrhu lijepo društvo sa sedam bodova

HINA, Matej Kačan • subota, 27.08.2022.

Milan, Torino i Roma su se u subotu priključili Laziju u društvu klubova sa sedam bodova, a Milan i Torino to su napravili pobjedama uz remi Rome i Juventusa...

Talijanski nogometni prvak i jedan od suparnika zagrebačkog Dinama u skupini E Lige prvaka Milan rutinski je s 2:0 kao domaćin svladao Bolognu u susretu 3. kola i izbio na čelo ljestvice.

Milan je poveo lukavim udarcem Rafaela Leaoa u 21. minuti u bliži kut loše postavljenog Skorupskog, dok je konačni rezultat u 58. minuti postavio francuski veteran Giroud. Ante Rebić ostao je na klupi Milana koji ima sedam bodova kao i Lazio, Torino i Roma, dok je Bologna ostala na jednom bodu.

Milan i Dinamo će igrati u 2. kolu u Milanu 14. rujna te u 5. kolu u Zagrebu 25. listopada.

Hrvatski reprezentativni stoper Martin Erlić odigrao je čitav susret za Sassuolo koji je na gostovanju kod njegove bivše momčadi Spezije igrao 2:2. Sassuolo je poveo golom Frattesija (27), Spezia je preokrenula preko Bastonija (30) i Nzole (45-+4-11m), da bi konačni rezultat postavio Pinamonti (50). Oba kluba sada imaju po četiri boda.

Ranije u subotu je hrvatski reprezentativni veznjak Nikola Vlašić bio najzaslužniji je za vodeći pogodak Torina koji je kao gost svladao Cremonese s 2:1. U 17. minuti utakmice Vlašić je sa sedam-osam metara pucao prema domaćim vratima, a stoper Cremonesea Bianchetti je u pokušaju izbijanja lopte metar ispred linije sam ugurao loptu u mrežu.

Iako Bianchetti nije imao kontrolu nad loptom koja je ionako išla u mrežu Talijani pogodak nisu pripisali Vlašiću već ga vode kao autogol domaćeg igrača. Na 2:0 povisio je Radonjić u 65. minuta, da bi poraz domaćih ublažio Sernicola u 80.

Roma je uspjela osvojiti bod na gostovanju u Torinu kod Juventusa odigravši 1:1. Domaće je fantastičnim slobodnim udarcem u vodstvo doveo Vlahović već u 2. minuti, a iako nadigrana, Roma je uspjela poravnati kada je Abraham glavom iz gužve uspio poentirati u 69. minuti.

Juventusu je ovo drugi uzastopni remi pa je sada sedmi s pet bodova.