Hrvati u Austriji: Sučićev Salzburg uvjerljiv, Jurčec zabio u porazu od Ljubičićevog LASK-a

Matej Kačan • nedjelja, 28.08.2022.

Nekolicina Hrvata bila je akciji u subotnjem dijelu austrijske Bundeslige, odnosno njenom sedmom kolu. Luka Sučić i Dinamov protivnik Salzburg bili su posebno uvjerljivi...

Dinamov suparnik u skupini Lige prvaka, austrijski prvak RB Salzburg pokazao je silu u šestom kolu austrijske Bundeslige. Salzburg je u gostima svladao Lustenau s čak 6:0.

U prvom dijelu zabijali su Fernando i Kjaergard, a trend mnoštva različitih strijelaca u drugom poluvremenu nastavili su Capaldo, Okafor, Adamu i Kameri.

Luka Sučić odigrao je 90 minuta za Salzburg koji je drugi na tablici s 15 bodova. Prvi s bodom više je LASK za koji uspješno igra Marin Ljubičić.

Hajdukov dragulj na posudbi u 71 minutu pobjede nad Altachom nije sudjelovao u golovima, to su odradili Žulj, Jovičić, Horvath i Koulouris. No, ipak je jedan Hrvat zabio gol na tom susretu.

Jan Jurčec, donedavni igrač 2. HNL u Kustošiji zabio je prvijenac u novoj sredini, pogodio je za 1:1 u 61. minuti, ali nije bilo dovoljno za pobjedu.