Tudoru velika gostujuća pobjeda i vrh tablice, Montpellier napunio mrežu domaćina u Brestu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 28.08.2022.

Francuzi ovog vikenda igraju susrete četvrtog kola, a barem privremeno na vrh ljestvice stigao je Tudorov Marseille koji je u gostima visoko slavio protiv Nice...

Narseille je nastavio s odličnim ulaskom u sezonu, a Igor Tudor može biti itekako zadovoljan prikazanim u gostima u Nici. Domaćin je pao lakše od očekivanja, Marseille je sve riješio već u prvom poluvremenu kada je stigao do sva tri pogotka.

Već u desetoj minuti Alexis Sanchez doveo je Marseille u vodstvo, a u završnici prvog poluvremena prvo je Nuno Tavares udarcem izvana iznenadio pokrivenog Schmeichela i povisio na 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Sanchez svojim drugim golom.

Tudor je uoči sezone imao dosta problema s igračima koji nisu bili zadovoljni njegovim strogim metodama, no rezultat je apsolutno na njegovoj strani i Marseille je barem privremeno zasjeo na vrh ljestvice.

Duje Ćaleta-Car i ovu utakmicu odgledao je s klupe za pričuve.

Troyes je pobjegao s posljednjeg mjesta osvojivši prve ovosezonske bodove domaćom pobjedom protiv Angersa 3:1. Angers je i dalje i čekaonici i nema nijednu pobjedu, ali ima samo bod manje od Troyesa kojeg su do pobjede odveli Renaud Ripart, Thierno Balde i Wilson Odobert.

Prvu pobjedu upisao je i Nantes koji je nanio prvi poraz povratniku u najviši rang Toulouseu. Završilo je također 3:1, gosti su poveli preko Aboukhlala već u 15. minuti, ali u drugom dijelu domaćin je kreirao potpuni preokret.

Lorient je s 2:1 bio bolji od Clermonta zahvaljujući dva pogotka Teremasa Moffija. Gosti su u drugom dijelu ostali s igračem manje, ali svejedno su uspjeli smanjiti uz asistenciju Komnena Andrića za Mohammeda Chama.

Najveće iznenađenje je svakako ogromna pobjeda Montpelliera od čak 7:0 u gostima kod Bresta. Već na poluvremenu bilo je 0:5, na početku drugog dijela Brest ostaje i s igračem manje te do kraja susreta prima još dva pogotka.