Pongračić debitirao u domaćem remiju, važna pobjeda Atalante u Veroni

Branimir Korać • ponedjeljak, 29.08.2022.

Nedjeljni program u Serie A donio je Marinu Pongračiću debitantski nastup u dresu Leccea i remi u domaćem dvoboju protiv Empolija...

Mizerija Sampdorije se nastavlja. Novi poraz i to s visokih 4:0 upisan je u gostima kod Salernitane. Sampdoria je jedina momčad u dosadašnjem dijelu sezone koja nema nijedan postignut pogodak.

U ovom susretu Salernitana je jako dobro koristila svoje prilike, imala ih je i Sampdoria, čak i više, ali ona nije mogla do pogotka. U prvom dijelu domaćini su došli do dva gola, a strijelci su bili Boulaye Dia i Federico Bonazzoli.

U nastavku susreta Tonny Vilhena i Erik Botheim samo su stavili točku na i te potvrdili pobjedu svoje momčadi.

Domagoj Bradarić nije ulazio u igru.

Embed from Getty Images

Pogodaka nije bilo u Firenci gdje je Fiorentina ugostila Napoli. Nakon što je u prvih dva kola zabio čak devet golova, Napoli ovdje nije bio tako raspoložen i upisao je prvi remi.

Vrijednu gostujuću pobjedu upisala je Atalanta koja je gostovala u Veroni kod istoimenog domaćina. U potpuno ravnopravnom dvoboju presudio je jedan pogodak i to iz 50. minute kada je Teun Koopmeiners zabio za vodstvo gostiju.

Mario Pašalić ostao je cijeli susret na klupi.

Lecce i Empoli remizirali su 1:1, a oba pogotka pala su u prvom poluvremenu. Gosti su poveli u 23. minuti preko Fabiana Parisija, a izjednačio je u 40. minuti Gabriel Strefezza.

U domaćem sastavu debitirao je Marin Pongračić i odigrao cijelu utakmicu, a Kristijan Bistrović odradio je prvo poluvrijeme.