Vodeni sportovi

Mađari vrlo visokom pobjedom protiv Slovenije startali na Europskom prvenstvu u Splitu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 29.08.2022.

Mađarska očekivano nije imala problema u prvom kolu skupine D Europskog prvenstva. Slovenija je visoko svladana s 23:7...

Mađarska je bez ikakvih problema opravdala status favorita u susretu sa skromnom Slovenijom. Konačnih 23:7 najbolje pokazuje kakav je bio odnos snaga.

Slovenci su se držali jednu četvrtinu, u početku susreta još su bili potpuno ravnopravni i Mađari su prvu dionicu dobili 4:3 golom Adama Nagyja u zadnjoj sekundi.

Na odmoru između dvije četvrtine došlo je do određenih korekcija i Mađari su zaigrali puno bolje, počeli stvarati razliku i vrlo brzo se odvojili.

Što je susret više odmicao Mađari su bili sve razigraniji i sve bolji, Slovenija je teško držala ritam i na kraju je upisala uvjerljiv poraz.

Mađarsku su predvodili Gergo Zalanki s četiri gola te s po tri gola Gergely Burian i Vendel Csaba Vigvari. Kod Slovenije tri gola je postigao Benjamin Popović.