18. nositeljica prejaka za Vekić na startu US Opena

Matej Kačan • ponedjeljak, 29.08.2022.

Već na samom startu US Opena svoj je nastup završila Donna Vekić. Njoj 18. nositeljica Veronika Kudermetova nije ponudila nijednu break priliku i slavila je u dva seta...

Hrvatska tenisačica Donna Vekić nije dugo ostala u pojedinačnoj konkurenciji na US Openu. Odmah za početak imala je nepremostivu prepreku u 18. nositeljici Veroniki Kudermetovoj.

Ruskinja, inače 18. na svijetu svladala je 66 mjesta slabije rangiranu Donnu u dva seta premda je Vekić pružala dobar otpor, pogotovo u prvom setu i meč je produžila na preko st i pol.

Kudermetova je kod 5:4 u prvom setu došla do prvih break, odnosno set lopti, ali je 15:40 okrenula i čak šest lopti spasila Vekić. No, pomoći nije bilo kod 30:40 na 6:5 kad Ruskinja koristi loptu i uzima set.

U drugom setu Ruskinji je bila dovoljna jedna break lopta, ona kod 40:15 i 2:1 za oduzimanje servisa i 6:3 te pobjedu. Sjajno je Kudermetova servirala i Vekić nije imala nijednu break loptu.

U drugom kolu Kudermetova čeka bolju iz dvoboja Coco Vandeweghe i Marine Zanevske.