Vodeni sportovi

Hrvatske vaterpolistice vrlo uvjerljive protiv Rumunjske, četvrtfinale je tu!

Branimir Korać • utorak, 30.08.2022.

Hrvatska ženska vaterpolska reprezentacija stigla je do povijesnog uspjeha, prvi put u povijesti izborila je prolaz u četvrtfinale velikog natjecanja...

Nakon uvjerljivog slavlja protiv Njemačke, hrvatske vaterpolistice bile su još uvjerljivije protiv Rumunjske, pobijedile su 15:6 i izborile nastup u četvrtfinalu Europskog prvenstva.

Hrvatska je protiv Rumunjske odigrala jako dobru utakmicu, samo je u početnim minutama bilo malo nervoze, ali kasnije je sve bilo u znaku Hrvatica.

U prve tri i pol minute Hrvatska nije mogla do pogotka i izbornik Aljoša Kunac pozvao je minutu odmora nakon koje je krenula nova utakmica za Hrvatice.

U samo dvije i pol minute nakon time-outa Hrvatska radi seriju 4:0 i odmah se odvaja te stavlja Rumunjke u probleme.

Bilo je jasno kako je Hrvatska bolja i kvalitetnija pa je pobjegla na 7:1, 10:2 i samo je bilo pitanje s kolikom će razlikom na kraju slaviti.

U nekoliko navrata Rumunjke su se izvlačile da ne potonu u dvoznamenkasti zaostatak, a na kraju su poražene s uvjerljivih 15:6.

Pobjedama protiv Njemačke i Rumunjske Hrvatska je ostvarila cilj i bit će gotovo sigurno među četiri i igrati u četvrtfinalu. Trebalo bi se dogoditi pravo čudo pa da Njemice eksplodiraju i upišu dvije pobjede u završnici skupine protiv onih najjačih, što se neće dogoditi.

Protiv Rumunjske Hrvatsku su predvodile Matea Skelin s četiri gola i Jelena Butić s tri.