Petra Martić nastavila nizati pobjede protiv Varvare Gračeve, veliki preokret u drugom setu

Branimir Korać • srijeda, 31.08.2022.

Petra Martić prošla je u drugo kolo US Opena pobjedom u dva seta protiv Varvare Gračeve. Produbila je krizu Ruskinje kojoj je ovo čak deseti poraz u nizu...

Nakon što su jučer Donna Vekić i Ana Konjuh upisale poraz u prvom kolu US Opena, Petra Martić dan kasnije bila je uspješnija.

Martić je za protivnicu imala Varvaru Gračevu, Ruskinju koju je svladala u sva četiri prijašnja međusobna dvoboja, Ruskinja koja je u vrlo lošoj formi i u ovaj meč je ušla s devet uzastopnih poraza.

Bez obzira na sve ovo, Martić se nije opustila, odradila je ozbiljno posao i upisala pobjedu u dva seta.

U prvom setu viđen je samo jedan break i to kod 4:4 kada je Martić oduzela servis protivnici i ubrzo uzela set sa 6:4.

Drugi set Petra je otvorila loše, dopustila je Ruskinji da pobjegne na 5:0 i dođe na korak do osvajanja seta. Međutim Martić je odlično reagirala i vratila se u set, izborila tie-break i tamo bila uvjerljiva sa 7:3.