Vodeni sportovi

EP vaterpolo: Nizozemci na pragu senzacije, Španjolska ipak izvukla pobjedu

Branimir Korać • srijeda, 31.08.2022.

Malo je nedostajalo da Španjolska upiše neočekivani kiks u drugom kolu grupne faze Europskog prvenstva u vaterpolu, Nizozemska je imala napad za remi...

Današnji program na Europskom prvenstvu otvorili su Slovenija i Izrael, a u dvoboju autsajdera skupine D Izrael je na kraju bio uspješniji i odnio je pobjedu 9:5. Izrael je protiv Srbije upisao debitantski nastup na europskim prvenstvima, a sada je upisao i povijesnu pobjedu.

Predvodio ga je Ronen Gros s tri gola, a kod Slovenije petorica igrača postigla su po jedan pogodak.

Nakon toga su Grci potopili Maltu s vrlo visokih 25:6 u susretu u kojem nije bilo nikakve dvojbe od samog starta. Nakon četiri i pol minute igre već je bilo 6:0, a prednost je sve više rasla kako je susret odmicao.

Vrlo raspoloženi bili su Stylianos Argyropoulos sa sedam golova i Konstantinos Genidounias s pet golova. Kod Malte Matthew Zammit postigao je tri gola.

I onda skoro pa senzacija, Nizozemska je do kraja držala u neizvjesnosti Španjolsku koja je jedva slavila 11:10. Trebao je to biti puno lakši posao za Španjolce, ali prerano su se opustili i susret je ušao u neizvjesnu završnicu.

Vodila je Španjolska krajem prvog poluvremena 7:3 i činilo se da ide prema glatkoj pobjedi. Međutim Nizozemska se nije predavala i došla je na samo gol zaostatka, imala je i dva napada za poravnanje, a 25 sekundi prije kraja s igračem više propustila je veliku priliku za 11:11.

Na kraju Španjolsku je predvodio Felipe Perrone s tri gola, a isto toliko na drugoj strani postigao je Lucas Gielen.