Vodeni sportovi

EP vaterpolo: Crnogorci u drugom poluvremenu zaigrali ozbiljnije i slomili Slovake

Branimir Korać • srijeda, 31.08.2022.

U susretu drugog kola skupine A Europoskog prvenstva Crna Gora svladala je Slovačku s 18:10 i u zadnjem kolu s Italijom će odlučivati o prvom mjestu...

Slovaci nisu uspjeli iznenaditi Crnu Goru, upisali su poraz 18:10 čime je Crna Gora osigurala barem osminu finala, a nada se i četvrtfinalu. Za to će morati do prvog mjesta u skupini, što znači svladati Italiju u zadnjem kolu.

U susretu protiv Slovačke, Crna Gora je vrlo brzo stvorila razliku i pobjegla na 4:0, međutim umjesto da iskontrolira dvoboj i ne dozvoli neizvjesnost, dopustila je Slovacima povratak na 5:5.

Na veliki odmor Crnogorci su odnijeli vodstvo 9:7 da bi u nastavku susreta ipak uspjeli se odvojiti i završiti posao.

Slovaci su drugo poluvrijeme otvorili golom za 9:8 nakon čega Crna Gora radi seriju čak 8:0 i završava posao.

Najučinkovitiji u crnogorskim redovima bili su Kantsntsin Averka s pet golova i Dušan Matković s tri. Kod Slovačke Lukaš Seman zabio je tri gola.

I susret drugog kola skupine C je odlučen u drugom poluvremenu, a tu je Rumunjska bila bolja od Njemačke s 11:4. Rumunji su drugi dio dobili sa 6:1.

Predvodio ih je s pet golova Tudor-Andrei Fulea, a kod Njemačke Mateo Ćuk zabio je dva gola.