Ćorić previše griješio, Amerikanac iskoristio prilike i prošao dalje

Mihaela Bradovski • četvrtak, 01.09.2022.

Borna Ćorić završio je s nastupom na US Openu u drugom kolu. Amerikanac Jenson Brooksby eliminirao ga je u tri seta...

Borna Ćorić nije uspio prenijeti formu iz Cincinnatija na US Open. Već u prvom kolu bilo je puno muke protiv francuskog kvalifikanta Enza Couacauda, taj meč je uzeo puno energije i protiv Jensona Brooksbyja nije išlo.

Amerikanac je svakako jedan od onih koji su najviše napredovali u zadnje dvije godine, vrlo je neugodan igrač i ne čudi što je Borna imao problema. Posebno kada se zna da je Ćorić u prvom kolu na terenu proveo više od četiri sata, a Brooksby tek nešto iznad sat vremena.

Griješio je Borna dosta, imao je čak 67 neprisiljenih pogrešaka što je dvostruko više nego Brooksby, a realizacija break prilika bila mu je jako loših 1/15.

Prvi set izgubio je jednim breakom, kod 2;:2 izgubio je servis i Brooksby je zadržao tu prednost do kraja seta.

U drugom setu Borna je poveo s 3:0, međutim sredinom seta Amerikanac se vratio i odluka je pala u 13. igri. Tamo je Ćorić imao čak pet set lopti, sve ih je prokockao i izgubio je tie-break s 12:10.

Embed from Getty Images

U trećem setu Brooksby je pobjegao na 5:1 iako je Borna pritiskao na reternu. Međutim za razliku od Ćorića, Brooksby je svoje prilike koristio te je otišao do pobjede.