Union i Bayern remijem prepustili vrh Freiburgu, novi poraz Kovača

Matej Kačan • subota, 03.09.2022.

Subota poslijepodne donijela je novi kontingent većine utakmica petog kola Bundeslige, a posebno zanimljiv bio je dvoboj u Berlinu gdje su remizirali dosad vodeći Union i Bayern...

S velikim se zanimanjem čekao dvoboj Union Berlina i Bayerna u glavnom njemačkom gradu jer ovaj susret obje momčadi čekale su na vrhu s po deset bodova.

Isti broj bodova ovi suparnici imaju i sad jer su remizirali 1:1 golovima koji su padali na početku. Već u 12. minuti Union vodi preko Sheralda Beckera koji je korner pospremio u mrežu.

Izjednačio je Bayern samo tri minute kasnije preko Joshue Kimmicha koji je sjajno pogodio s ruba 16 metara za konačnih 1:1.

S veseljem je taj remi dočekao Freiburg koji je upisao treću pobjedu u nizu i izjednačio se na vrhu s Dortmundom na po 12 bodova. Freiburg je velikim preokretom svladao Bayer Leverkusen u gostima.

Vodili su Apotekari od 16. minute i gola Demirbaya, ali početkom drugog dijela Ginter i Gregoritsch preokreću. Patrick Schick u 65. vratio je izjednačen rezultat na 2:2, ali pobjedu i vrh Freiburgu donosi Doan u 72.

Wolfsburg na hrvatski pogon također nema dobar ulazak u sezonu. Novi poraz Kovaču, Franjiću, Brekalu i društvu nanio je Köln s 4:2 u gostima usprkos ranom vodstvu od druge minute kad je Franjić asistirao Nmechi.

No, sve ostalo pripada gostima koji do poluvremena zabijaju tri gola (Ljubičić, Paulo Otavio autogol, Kainz), a nakon drugog gola Nmeche Adamyan postavlja konačnih 4:2 u 81. minuti.

Franjić je igrao do 74. minute, Brekalo je ostao na klupi kod Kovača koji broji tek dva boda nakon pet kola i na slabom je 16. mjestu.

Dva brza gola, a onda dugo ništa scenarij je i dvoboja Stuttgarta i Schalkea koji je završio 1:1. Fuchrich u 18. i Terrode u 21. strijelci su u ovom remiju u kojem je Borna Sosa igrao 63 minute.

Još je jedan susret odigran u istom terminu, Werder je s 2:0 u gostima nadvisio Bochum.