Perišiću mrvice u novom slavlju, Kovačiću 71 minuta u preokretu, remi u liverpulskom derbiju

Matej Kačan • subota, 03.09.2022.

Šesto kolo Premier lige u subotu donijelo je čak sdam susreta u prva dva termina. Liverpool je upisao novi kiks remijem u gradskom derbiju, dok su pobjede upisali Tottenham i Chelsea...

Nogometaši Tottenhama i dalje igraju sjajno i nakon nove su pobjede, sad četvrte u šest utakmica, i dalje bez poraza i na visokom drugom mjestu s 14 bodova, ali uz utakmicu više u odnosu na Arsenal i City.

Tottenham je ovaj put svladao Fulham koji nije uspio naplatiti dobar rezultat protiv Brightona usred tjedna. Pierre Hojbjerg u 40. minuti doveo je Spurse u vodstvo, a u 75. Harry Kane postavlja 2:0.

Nije uspio povratak Fulhama usprkos novom pogotku sjajnog Mitrovića, čak su i Spursi dali još jedan, ali je poništen gol Richarlisona. Ivan Perišić ušao je u igru u 84. minuti.

Još jedan londonski klub upisao je novu pobjedu, Chelsea je u gradskom dvoboju nadvisio West Ham preokretom s 2:1. Do 62. minute mreže miruju, a onda Michail Antonio dovodi Čekićare u vodstvo.

Uslijedio je brzi preokret preko Bena Chilwella (76.) i Kaija Havertza u 88. minuti. Izjednačio je Maxwel Cornet u 90., ali pogodak ne vrijedi zbog prekršaja u akciji.

Mateo Kovačić igrao je do 72. minute kad ga je zamijenio strijelac pobjedničkog pogotka Havertz.

Everton je kod kuće u liverpulskom derbiju ostavio Liverpool bez pogodaka i tako imamo novi kiks viceprvaka, a bez golova bilo je i kod Newcastlea i Palacea, dok su Wolvesi golom Podencea minimalno svladali Southampton.

Vatreno je bilo na dva dvoboja gdje je Bournemouth s 3:2 nakon promjene trenera svladao Nottingham Forest. Imao je Forest na poluvremenu 2:0 preko Kouyatea i Johnsona, ali Solanke, Anthony, Billing donose drugu pobjedu i sedmi bod Bournemouthu.

Brentford je na dva vezana remija dodao visoku pobjedu nad Leedsom. Ivan Toney briljirao je hat-trickom u 5:2 pobjedi, zabijao je u 30., 43. i 58. minuti za 3:1 nakon sat vremena igre.

Smanjili su gosti preko Roce u 79., ali do kraja Mbeumo, Wissa postavljaju konačnih 5:2 za deveti bod i sedmo mjesto Brentforda.