Broz prvi zatresao mrežu u milanskom derbiju, ali nije bilo dovoljno za pobjedu Intera

Matej Kačan • subota, 03.09.2022.

Peto kolo Serie A u subotu donijelo je poznati "Derby della Madonnina" za primat u Milanu, a vodstvo Interu protiv gradskog rivala donio je Marcelo Brozović, što ipak nije bilo dovoljno za pobjedu...

Teško je Marcelo Brozović mogao odabrati bolji trenutak za prvi gol sezone. Hrvatski veznjak prvi je pogodio u milanskom derbiju na San Siru.

Igrala see 21. minuta susreta kad je hrvatskog reprezentativca u prostor sjajnom loptom izbacio Joaquin Correa, a Broz je sjajnim trkom pobjegao svima i zabio iz jedan na jedan situacije.

Inter je u ovaj dvoboj ušao s bodom više od gradskog rivala, ali Milan je na kraju slavio i skočio na vrh. Na drugoj strani kod Milana zbog ozljede nema Ante Rebića.

Nije dugo trajalo vodstvo Intera jer samo osam minuta kasnije Rafael Leao vraća stvari na početak. Nije tu stao Leao jer u drugom poluvremenu prvo asistira Giroudu za 2:1 pa sam dodaje još jedan gol u 61. za potpuni preokret.

Uskoro je Inter smanjio preko Edina Džeke, nadoknada je bila duga, ali nije došlo do preokreta ili povratka. Inter je izgubio, a Brozović odigrao čitav susret.

Milan je prvi 11 bodova, bodom više od Rome i Atalante uz utakmicu više, dok je Inter peti. U ranijem su susretu Fiorentina i Juventus odigrali neriješeno, 1:1.

Milik je goste doveo u vodstvo u devetoj minuti, ali Kouame 20 minuta kasnije zabija i donosi bod svakome. Fiorentini je ovo šesti bod, a Juventusu deveti.