Mektić i Pavić bez većih problema do osmine finala

Matej Kačan • subota, 03.09.2022.

Hrvatski teniski par Nikola Mmektić i Mate Pavić lakoćom su se plasirali u osminu finala US Opena u dva glatka seta protiv kombinacij Godsick/Quinn...

Bogat dan za hrvatski tenis na US Openu nastavio je i najbolji hrvatski teniski par Nikola Mektić i Mate Pavić. Šesti nositelji bez većih su problema stigli do osmine finala.

U drugom kolu na putu su stajali Nicholas Godsick i Ethan Quinn i nisu predstavljali nikakvu prepreku. Sve je bilo gotovo za manje od sat vremena igre.

Pogotovo impresivan bio je prvi set u kojem Mektić i Pavić suparnicima dopuštaju tek jedan gem pri 4:0 vodstvu, set je sa 6:1 bio gotov za 22 minute.

U drugom setu ipak se na break čeka do 4:2, ali onda se sve mirno privodi kraju za 6:3 i slavlje Hrvata.

U osmini finala Mektića i Pavića čeka kombinacija Haase/Oswald koja je u drugom kolu izbacila 12. nositelje Krawietza i Miesa.