SEHA liga doigravanje, finale, 04.09.2022, 19:00 h
RK Zagreb
RK Zagreb 30:32 Telekom Veszprem
Telekom Veszprem

PPD Zagreb nije izdržao, Veszprem u završnici do preokreta i titule pobjednika SEHA lige

Branimir Korać • nedjelja, 04.09.2022.

Odlično finale SEHA lige u Zadru i na kraju ipak pobjeda favoriziranog Veszprema koji je slavio protiv PPD Zagreba s 32:30...

Još jednom je PPD Zagreb bio blizu svoje druge titule prvaka SEHA lige, ali ponovno je Veszprem na kraju bio koban. Prošle godine u Zadru Veszprem je bio bolji u raspucavanju sa sedam metara, a ovaj put slavio je ponovno u tijesnoj završnici s 32:30.

Odigrao je PPD Zagreb vrlo dobru utakmicu, imao je prednost sve do desetak minuta prije kraja kada je počeo padati, a Veszprem širinom kadra i svojom kvalitetom stigao do pobjede.

Posebno je Zagreb dobro odradio prvo poluvrijeme u kojem je potpuno nadigrao Veszprem i na odmor odnio vrlo lijepih 19:13.

Bilo je važno u drugom poluvremenu izdržati nalet Veszprema i pokušati zadržati ugodnu prednost što duže, međutim bilo je teško, Veszprem se polako počeo približavati i sredinom poluvremena serijom 3:0 došao do poravnanja na 25:25.

Otišao je Zagreb još jednom na plus dva golovima Čupića i Srne, ali Mađari se brzo vraćaju.

Odluka je pala u zadnje tri minute. Mahe je iz sedmerca izjednačio na 30:30, Musa ne zabija s crte, a Srna vrlo brzo zarađuje isključenje i Zagreb do kraja ostaje s igračem manje.

Schmidt Lauge minutu i pol prije kraja donosi Veszpremu prvo vodstvo na susretu, Cupara brani pokušaj Klisa, a Schmidt Lauge novim golom stavlja točku na i.

SEHA, finale:
PPD Zagreb - Veszprem 30:32

PPD Zagreb: Dino Slavić (3 obrane), Aljaž Panjtar (11 obrana), Davor Ćavar, Adin Faljić, Luka Lovre Klarica 4, Jakov Gojun, Zvonimir Srna 6, Edin Klis 3, Željko Musa 3, Karpo Sirotić, Vlado Matanović, Ivan Čupić 8(5), Timur Dibirov 4, Stefan Dodić, Csaba Leimeter 1, Nikola Grahovac 1

Veszprem: Rodrigo Corrales, Vladimir Cupara (10 obrana), Omar Yahia 7(2), Petar Nenadić 3(1), Andreas Nilsson 1, Patrik Ligetvari, Rasmus Lauge Schmidt 5, Manuel Štrlek 5, Peter Lukacs, Blaž Blagotinšek, Kentin Mahe 5(3), Yehia Elderaa, Zoran Ilić, Dragan Pechmalbec 2, Mikita Vailupau 4, Adrian Sipos