Gojo pobjedom nad Turčinom izborio meč sa Struffom

Matej Kačan • ponedjeljak, 05.09.2022.

Hrvatski tenisač Borna Gojo izborio je drugo kolo Challengera u Cassisu. On je pobjedom nad turskim tenisačem izborio meč protiv Jan-Lennarda Struffa...

Dok traje US Open, ostatak teniskog svijeta krati vrijeme na slabijim turnirima i Challengerima. Na jednom takvom u francuskom Cassisu Borna Gojo izborio je drugo kolo.

Gojo je u tri seta svladao Turčina Altuga Celikbileka, 231. na svijetu. Celikbilek je sa 7:5 u tie-breaku uzeo prvi set, ali onda je uslijedio preokret.

Gojo je u drugom setu izdominirao i za 19 minuta sa 6:0 izjednačio, a u trećem setu opet je sve izjednačeno pa Gojo tek u tie-breaku dolazi do drugog kola.

Tamo ga čeka jedno poznatije ime. Njemački tenisač Jan-Lennard Struff 135. je igrač svijeta i peti nositelj, a prije samo dvije godine bio je i 29. na ATP ljestvici.