3. NL Jug: Dvoboj bivših prvoligaša pripao Zadru, Uskok do boda kod Sloge

Branimir Korać • utorak, 06.09.2022.

Odigrani su susreti drugog kola 3. NL Jug, a najviše pozornosti privukao je dvoboj između bivših prvoligaša Splita i Zadra...

Jedini dvoboj u drugom kolu u kojem pogodaka nije bilo bio je onaj između Sloge iz Mravinaca i Uskoka. Uskok je tako i dalje neporažen, a Sloga je stigla i do drugog remija.

U Makarskoj je viđen samo jedan pogodak. Već u drugoj minuti Vodice su stigle do vodstva golom Josipa Stojčevića i tih 1:0 ostalo je do kraja susreta.

Zanimljivo je bilo u Posedarju gdje je domaći Hrvatski vitez stigao do prvih bodova svladavši GOŠK Kaštela s 2:1. Poveli su domaćini u završnici prvog dijela pogotkom Jure Ivandića da bi odmah na početku drugog dijela Tin Jukić-Peladić izjednačio. Novi pogodak za domaćina stigao je u 77. minuti preko Josipa Jurjevića koji je postavio konačnih 2:1.

U dvoboju bivših prvoligaša Split je ugostio Zadar i upisao poraz 2:1. Splićani tako ostaju i dalje bez bodova, a Zadrani su na sto posto. Poveo je Zadar iz kaznenog udarca u 62. minuti preko Ivana Čurjurića, ali pet minuta kasnije također iz kaznenog udarca Ante Žužul poravnava. Zadar ipak dolazi do pobjedničkog pogotka u 75. minuti zahvaljujući Juri Jerbiću.

Junak i Zagora remizirali su 2:2 u susretu u kojem je svakoj momčadi pripalo po jedno poluvrijeme. Zagora je vodila na odmoru 2:0 golovima Ante Bolanče, ali domaćin se vratio pogocima Ivana Mastelića i Duje Tadića.

Prvu ovosezonsku pobjedu upisao je Kamen koji je s 1:0 bio bolji od Uranije. Strijelac jedinog pogotka bio je Marin Roguljić u 31. minuti susreta.

Velika borba vodila se u Biogradu gdje je Primorac slavio s 1:0 protiv Neretvanca. Pobjednik je odlučen u završnici susreta kada se činilo da će gosti iz Opuzena do prvog ovosezonskog boda, no u 89. minuti Luka Vodopija zabija za pobjedu Primorca.

Istim ishodom završio je i susret u Metkoviću gdje je Neretva svladala GOŠK iz Dubrovniku. Tu je pogodak pao ranije, u 23. minuti Abel Kalfić pogodio je za pobjedu.