3. NL Zapad: Kolo u sjeni istupanja Novigrada iz natjecanja

Branimir Korać • utorak, 06.09.2022.

Zapadna skupina 3. NL ostala je kraća za jedan klub. Novigrad je potpuno potonuo i istupio je iz lige...

Dosta razloga za zadovoljstvo u Buju, upisana je još jedna pobjeda, ovaj put protiv Cresa s 2:0. Oba pogotka došla su u prvih 45 minuta, prvo je Enis Šoškić načeo goste, a onda je Aleks Stritar na kraju prvog poluvremena povisio na 2:0. U 76. minuti gosti su ostali bez isključenog Patrika Tarabocchije.

Crikvenica je u potpuno novoj momčad i još uvijek se slaže, a stigla je do prvih bodova. Na svom igralištu s 1:0 svladala je Medulin pogotkom Petra Roganovića u 86. minuti susreta.

Labinski Rudar je golom u svakom poluvremenu stigao do pobjede 2:0 protiv Pomorca. Odlično su Labinjani krenuli i već u devetoj minuti Paolo Juričić pogodio je za 1:0. Točku na i stavio je Amerikanac Christopher John Solari pogotkom u 73. minuti.

I drugu pobjedu upisao je Krk koji je slavio u gostima kod Kraljevice 1:0. U završnici prvog dijela Krk je stigao do vodstva golom Matea Klenovšeka za sva tri boda.

Vinodol je na vrhu ljestvice nakon što je u gostima slavio protiv Uljanika s 2:1. Željko Tomić iz kaznenog udarca u 17. minuti doveo je goste do prednosti koju je povisio Matija Brdar nakon sat vremena igre. Uljanik je smanjio deset minuta prije kraja golom Roberta Rakovića, ali nije stigao do boda.

Pogodaka nije bilo u Senju gdje je Nehaj ugostio Naprijed, a susret u Pazinu nije niti odigran. Novigrad je potpuno potonuo, predao je meč prvog kola Kraljevici, nije se uspio složiti niti za drugo kolo i istupio je iz lige.

Klub koji je igrao u drugom hrvatskom rangu trošio je puno previše i iznad svojih mogućnosti i za sve je to na kraju stigla naplata. Tužan dan za hrvatski i istarski nogomet.