Liga prvaka mladih, skupina E, 1. kolo, 06.09.2022, 13:30 h
Dinamo U-19 4:2 Chelsea U-19

Dinamovi juniori sjajno krenuli u Ligi prvaka, u Kranjčevićevoj lako svladan Chelsea

Branimir Korać • utorak, 06.09.2022.

Odličan posao odradili su Dinamovi juniori na startu ovosezonskog izdanja Lige prvaka mladih. U Kranjčevićevoj su ugostili Chelsea i upisali uvjerljivu pobjedu 4:2 golovima Gubijana, Rukavine, Krdžalića i Topića...

S dosta nepoznanica dočekan je dvoboj između mladih momčadi Dinama i Chelseaja, Dinamo je posložio vrlo jaku postavu, ali nije bilo poznato s kakvim će sastavom doputovati Chelsea. Došli su Englezi u jakom sastavu, ali Dinamo je odigrao hrabru i jako dobru utakmicu i slavio je 4:2.

Od početka susreta Dinamo je dobro stajao na terenu i nije dopustio Englezima da ga pritisnu. Ne samo da su ih odmaknuli od gola, već su i prijetili prema naprijed te zasluženo došli i do pogodaka.

Već u šestoj minuti Dinamo je stigao do vodstva, dobro su Gubijan i Topić kombinirali na desnoj strani, Gubijan je ušao u 16 metara i lijepo pogodio u suprotni kut.

Nisu tu Modri stali, u 20. minuti stigao je najljepši potez susreta. Gabrijel Rukavina se izborio za loptu na lijevoj strani, ušao u kaznenim prostor i krasnim driblingom izbacio je čuvara iz igre i zatim pogodio za 2:0.

Gosti su smanjili zaostatak u 29. minuti preko mladog engleskog reprezentativca Lea Castletinea, ali već pet minuta kasnije Dinamo povećava vodstvo. Anes Krdžalić odlično je pucao s nekih 18-19 metara i od vratnice poslao loptu u mrežu.

Odmah na početku drugog poluvremena Dinamo preko Topića dolazi do novog pogotka i povećanja vodstva na 4:1 nakon čega je uslijedila jurnjava Chelseaja za smanjenjem zaostatka.

Uspjeli su gosti preko Castledinea smanjiti na 4:2, tri minute ranije Pršlja je obranio kazneni udarac Soonsup-Bellu i ostalo je ugodnih 4:2 za Modre.