Modrićev krasan pogodak u pobjedi Reala, Jovićevićev Šahtar šokirao Leipzig

Branimir Korać • utorak, 06.09.2022.

Prvo kolo skupine F Lige prvaka donijelo je uvjerljive pobjede za gostujuće momčadi. Real je slavio u Glasgowu uz pogodak Luke Modrića, a Šahtar je iznenadio u Leipzigu...

Skoro sat vremena Real Madrid je lomio otpor Celtica, u međuvremenu ostao i bez Karima Benzeme i nije izgledalo baš najugodnije za goste. Međutim uspio je zabiti na vrijeme i otići do pobjede.

U 56. minuti Real je poveo kada je Valverde pronašao Viniciusa Juniora i svladao Joea Harta.

Četiri minute kasnije Real podiže razliku. Hazard je povukao napad i u 16 metara pronašao Luku Modrića koji odgađa udarac, izbacuje čuvara, a onda sebi karakteristično vanjskim dijelom kopačke pogađa za 2:0.

Točku na i stavio je u 77. minuti Hazard kojem je to prvi pogodak od početka godine kada je u Kupu kralja zabio Elcheu u pobjedi 2:1.

Modrić je igrao do 80. minute kada ga je zamijenio Asensio, a kod domaćina Josip Juranović odigrao je cijelu utakmicu.

Embed from Getty Images

U drugom susretu kola Šahtar je protivno svim očekivanjima u gostima pregazio Leipzig s 4:1. Šahtar je ostao bez velikog broja igrača i definitivno je slabiji nego prošle sezone, ali Leipzig ima ogromnih problema na početku ove sezone.

Nakon što je za vikend izgubio čak 4:0 u Frankfurtu kod Eintrachta, sada je doživio novi šok.

Šahtar je odigrao veliku utakmicu i koristio brojne pogreške domaćina. Poveli su gosti već u 16. minuti golom Šveda, ali Leipzig se vratio u 57. preko Simakana. Činilo se da bi domaćin mogao do preokreta, ali vrlo brzo je uslijedio šok. Već u sljedećem napadu Šved vraća prednost na stranu Šahtara.

U zadnjih 15 minuta Šahtar je završio priču, golovima Mudrika i Traorea otišao je do pobjede 4:1.