Liga prvaka, skupina A, 1. kolo, 07.09.2022, 21:00 h
Napoli 4:1 Liverpool
Liverpool

Liverpool teško stradao u Napulju, sjajno prvo poluvrijeme domaćina

Mihaela Bradovski • srijeda, 07.09.2022.

Liverpool je upisao najteži poraz u Europi u novijoj povijesti, u gostima kod Napolija teško je stradao s 4:1...

Napoli - Liverpool 4:1

Niti najveći optimisti u domaćim redovima nisu mogli pretpostaviti da će Napoli baš ovako nadigrati Liverpool. Visokih 4:1 u susretu u kojem je Liverpool nizao pogreške u zadnjoj liniji, prednjačio je Joe Gomez koji je bio potpuno dekoncentriran.

Od početka susreta Napoli je prijetio pa je već u prvoj minuti opasni Osimhen skoro poslao loptu u mrežu. No nije se dugo čekalo na prvi pogodak.

U petoj minuti Napoli je stigao do vodstva iz kaznenog udarca. Milner je igrao rukom u 16 metara, a Zielinski je pogodio iz kaznenog udarca.

Desetak minuta kasnije novi kazneni udarac za domaćina. Ovaj put Van Dijk je nagazio Osimhena i dosuđen je kazneni udarac. Osimhen ga je sam izveo, ali Alisson brani njegov pokušaj.

U 31. minuti Napoli dolazi do drugog pogotka. Zielinski je ovaj put bio asistent, a loptu je u mrežu poslao Andre Zambo Anguissa.

Liverpool nije izgledao dobro, Napoli je bio u naletu i do novog pogotka stigao je u 44. minuti kada Giovanni Simeone iz blizine šalje loptu u mrežu.

Embed from Getty Images

Ako je netko mislio kako se Liverpool može vratiti, vrlo brzo ga je demantirao Zielinski. Već u 47. minuti svojim drugim golom podiže na čak 4:0.

Do kraja susreta Redsi su uspjeli samo smanjiti zaostatak preko Luisa Diaza koji je lijepo pogodio s ruba kaznenog prostora.

Liverpool ima dosta problema u početku sezone i ne izgleda posebno dobro.