3. NL Centar: Segesta ispustila dva gola prednosti, Vrapče jedino s tri pobjede

Branimir Korać • četvrtak, 08.09.2022.

Odigrana je većina susreta trećeg kola 3. NL Centar, a na vrhu se nalazi Vrapče koje je jedino trenutno s tri pobjede. Segesta je dolaskom Zorana Buinca na klupu bila vrlo blizu prve pobjede, ali Gaj je uzeo bod u 93. minuti...

Nakon promjene trenera Segesta je ugostila u Sisku Gaj iz Mača i propustila upisati prvu pobjedu. Povela je 2:0 golovima Ambrosija Dakarina Preire i Jacoba Tarasenka i s tom prednosti otišla je na odmor. U nastavku susreta gosti su se ipak vratili i izjednačili golovima igrača s klupe, Martina Šabana iz kaznenog udarca u 50. minuti te Dine Cvrtile u 93.

U susjedskom derbiju Ravnice su ugostile Maksimir koji je upisao visoku pobjedu 4:1. Domaćinu nije pomoglo vodstvo najbržim golom sezone koji je već u prvoj minuti postigao Josip Topić, Maksimir je do poluvremena stigao do preokreta preko Frane Medića i Filipa Hodaka. Odmah na početku drugog dijela Lovro Mraković povisio je na 3:1, a Robert Husnjak u 68. minuti postavio je konačnih 4:1.

Prvu pobjedu upisala je Bistra koja je također preokretom bila bolja od Samobora. Samoborci su poveli u osmoj minuti golom Jurice Brdeka, ali domaćin se vratio. Sat vremena kasnije Tomislav Kukec je izjednačio iz kaznenog udarca, a u zadnjih pet minuta Filip Mandić i Marko Pavlović donijeli su preokret domaćinu.

Nakon dva poraza na startu Sava je slavila u gostima kod Lukavca. Domaćinu je to prvi ovosezonski poraz, a pobjedu Savi donio je Luka Grofelnik golom u 58. minuti.

Očekivanu pobjedu upisalo je Lučko koje je slavilo kod kuće protiv Trešnjevke s 3:0. U prvih 15 minuta domaćin je došao do prvog pogotka i tako probio led, a strijelac je bio Matej Kelava. Kasnije je bilo lakše igrati te su Marko Brekalo i Matej Čičković.

Vrbovec je slavio protiv petrinjske Mladosti s 5:2, naizgled vrlo jednostavno, ali do 81. minute na semaforu je stajalo 2:2. Već u šestoj minuti Boris Baniček poslao je loptu u svoju mrežu da bi u 14. minuti Alen Bubnjar povisio na 2:0. Mladost se vratila golovima Antonija Hrnčevića i Andreja Miokovića, no u zadnjih deset minuta Josip Colarić te Vlatko Martinović dvaput šalju loptu iza leđa Patrika Gugeca.

Jedina momčad sa sve tri pobjede je Vrapče koje je slavio s 3:0 protiv HAŠK-a. Domaćin je do pobjede došao uz dva pogotka Marina Tomšića te jedan Brune Špišića.

Dinamo iz Odranskog Obreža jedina je momčad koja još uvijek nema niti bod. Novi poraz upisan je kod Kurilovca koji je slavio s 4:2. Dvostruki strijelac za Kurilovec bio je Antonio Ćosić, a po jedan pogodak dodali su Antonio Bakula i Ivan Crnov. Za goste su poentirali David Pršir i Danijel Savičić.