3. NL Jug: Vodičani jedini stopostotni, Uskok, Zagora i Zadar prate

Branimir Korać • četvrtak, 08.09.2022.

U srijedu je na rasporedu bilo treće kolo 3. NL Jug u kojem Zadar prvi put ove sezone nije slavio, bod sa Stanova odnio je Hrvatski vitez...

Uskok nastavlja s dobrim igrama, a vrijednu pobjedu upisao je protiv Primorca iz Biograda kojeg je svladao s 3:1. Poveo je domaćin u 12. minuti preko Luke Grubišića, a pobjeda je potvrđena u prvih 15 minuta drugog dijela. Prvo je Matej Maretić pogodio za 2:0 da bi tri minute kasnije Dino Kulaš smanjio. Ipak u 57. minuti Zvonimir Ožegović postavlja konačnih 3:1.

Neretvanac i Split u ovaj susret su ušli s nulom na kontu, a domaćin je odnio pobjedu 2:0. Do vodstva su stigli u 26. minuti kada je dosuđen kazneni udarac, vratar Kragić obranio je pokušaj Dine Deaka, ali odbio mu je loptu na nogu te Deak u popravnom ne griješi. U 43. minuti Split ostaje s igračem manje kada Ante Babić u prekidu igre nepotrebno udara Marina Vučkovića i zarađuje isključenje. Pobjedu domaćina potvrdio je u 61. minuti Kristian Sesar golom nakon kornera i loše reakcije vratara Antonija Kragića.

Urania je ubilježila prvu pobjedu, na svom travnjaku ugostila je Slogu Mravince i slavila s 2:0. Golovi su postignuti na kraju prvog i drugog poluvremena, prvo je u 42. minuti Nediljko Kovačević zabio za 1:0, a konačnih 2:0 postavio je u sudačkoj nadoknadi Frane Šiljić.

Zagora je odigrala odličnu utakmicu protiv Zmaja iz Makarske i upisala je visoku 6:1 pobjedu. Puno toga događalo se već u prvih 15 minuta kada je domaćin poveo 2:0 golovima Ivana Krajine, Florent Hyseni je smanjio, ali Drago Gabrić zaključio je ranu golijadu pogotkom za 3:1. Do kraja prvog dijela još je jedan pogodak dodao Luka Božić koji je bio strijelac i u drugom poluvremenu gdje je Antonio Blažević stavio točku na i golom za 6:1.

GOŠK Kaštela prije susreta protiv Junaka zahvalio se Ivanu Projiću i Toniju Pezi koji su završili karijeru, a klub ih je darivao prigodnim poklonima. Slavljeničkom tonu nije se pridružio i Junak koji je pokvario dan domaćinu u 15. minuti kada je Dominik Plavša pogodio iz slobodnog udarca za vodstvo. U drugom dijelu domaćin se konsolidirao i izjednačio preko Tina Jukić-Šeladića.

Drugi GOŠK, onaj iz Dubrovnika, remizirao je kod kuće 1:1 protiv Kamena i ostao je u čekaonici za prvu pobjedu. Poveo je u 38. minuti golom Mare Vatovića, ali sredinom drugog dijela Tomislav Žužul poravnao je na konačnih 1:1.

Pred dobro popunjenim tribinama u Stanovima Zadar je ugostio Hrvatski vitez i remizirao 1:1. Gosti su vodili od 30. minute golom Lovre Čirjaka, ali nisu zadržali vodstvo i u 83. minuti Richard Djeveljekaj je izjednačio i donio bod Zadru.

Vodičani se nalaze na vrhu prvenstvene ljestvice, a treću pobjedu ostvarile su kod kuće protiv Neretve. Dvostruki strijelac bio je Luka Fuštin, a Domagoj Prpić dodao je još jedan pogodak. Strijelac za goste bio je Marko Ravlija u sudačkoj nadoknadi susreta.