Grbić odradio cijelu utakmicu u pobjedi Atletica, Barcelona ponovno uvjerljiva

Branimir Korać, HINA • subota, 10.09.2022.

Odigran je dio susreta petog kola La Lige, a najuvjerljiviji bili su Atletico i Barcelona koji su upisali visoke pobjede...

U posljednjem subotnjem susretu 5. kola La Lige nogometaši Atletica su na domaćem terenu u Madridu s uvjerljivih 4:1 nadigrali Celtu iz Viga.

U prvom poluvremenu gol za Atletico je postigao Correa, dok su u nastavku dobru igru domaće momčadi okrunili pogocima De Paul, Carrasco i Unai Nunez. Jedini je strijelac na drugoj strani bio Gabri Veiga. Domaća vrata u ovom je susretu čuvao hrvatski golman Ivo Grbić.

Atletico je ostvario treću pobjedu u sezoni te je došao na četvrto mjesto ljestvice. Celta je izgubila drugi put, a skliznula je na 11. mjesto.

Embed from Getty Images

Četvrtu pobjedu u 5. kolu španjolske La Lige ostvarili su nogometaši Barcelone koji su u gostima svladali Cadiz 4:0.

Barcelona je suparnika slomila u drugom poluvremenu kada je postigla sve golove. Počelo je pogotkom De Jonga u 55. minuti. Deset minuta kasnije zabio je i Robert Lewandowski koji je malo prije toga ušao u igru. Za Poljaka je to bio šesti prvenstveni pogodak u sezoni te je prvi strijelac La Lige. Utakmica je zaključena pogocima Ansu Fatija u 86. i Dembelea u 92. minuti.

Utakmica je, inače, završila skoro sat vremena nakon predviđenog jer je u završnici glavni sudac prekinuo ogled kako bi se pomoglo jednom od gledatelja koji je doživio srčani udar. Navijač je odvezen u bolnicu, a po navodima nekih španjolskih medija došao je svijesti.

Prvu pobjedu u novoj sezoni ostvarili su nogometaši Seville koji su u gostima, u ogledu 5. kola La Lige, svladali Espanyol 3:2.

Do pred sam kraj prvog dijela Sevilla je imala velikih 3:0 nakon što je prvi pogodak, već u prvoj minuti, postigao Lamela, a potom još dva Jose Angel Carmona. No, u nadoknadi prvog dijela Joselu je pogodio s bijele točke za 1:3, dok je Braithwaite u 64. smanjio na 2:3.

Do kraja se rezultat ipak nije mijenjao te su Andalužani napokon proslavili osvajanje tri boda u domaćem prvenstvu. Bodovno su se nakon ovakvog ishoda, po četiri boda, izjednačili subotnji suparnici, a hrvatski nogometaš Ivan Rakitić za Sevillu je igrao od 73. minute.

Od 84. minute Sevilla je na terenu bila s igračem manje nakon drugog žutog kartona Lamele, a unatoč velikom pritisku Espanyola gosti su sačuvali vodstvo.

U prvom subotnjem susretu 5. kola španjolske La Lige nogometaši Rayo Vallecana na domaćem su terenu svladali Valenciju 2:1.

Zasluženo je Rayo Vallecano ostvario drugu pobjedu ove sezone protiv gostiju koji su bili blijedi te su razočarali nakon lijepe posljednje predstave kada su doma s 5:1 pobijedili Getafe.

Rayo Vallecano je poveo već u petoj minuti golom Isija Palazona, a čudo kako je Valencia do kraja poluvremena izdržala samo s tim minusom od jednog gola jer je domaćin promašio brojne prilike. U svemu se istaknuo vratar Valencije, Gruzijac Mamardašvili. No, kada nisu uspjeli domaći igrač drugi pogodak za Rayo je dao igrač Valencije Nico Gonzalez. U 52. minuti, nakon kornera, spomenutog igrača je lopta pogodila i odbila se u mrežu za 2:0. U 93. minuti Valencia je uspjela tek zabiti počasni pogodak, učinio je to Diakhaby.

U nedjelju igraju Real Madrid - Mallorca, Elche - Athletic, Getafe - Real Sociedad i Betis - Villarreal, dok utakmicom Almerije i Osasune kolo završava u ponedjeljak.