Marseille i PSG nastavljaju utrku na vrhu, Tudor preokretom do pobjede

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 11.09.2022.

Odigrana su prva dva susreta sedmog kola Ligue 1 gdje su do pobjeda došli Marseille i PSG koji tako ostaju na vodećim pozicijama...

U utakmici 7. kola francuske Ligue 1 nogometaši Marseillea, koje vodi hrvatski trener Igor Tudor, pobijedili su na domaćem terenu Lille 2:1.

Golom Brazilca Ismailyja gosti iz Lillea su poveli u 12. minuti, no Čileanac Alexis Sanchez je brzo imao spreman odgovor te je izjednačio u 26. minuti.

Trenutak odluke dogodio se u 61. minuti, a gol za novu pobjedu Marseillea postigao je Samuel Florent Gigot. Time je momčad Igora Tudora nastavila pratiti aktualnog prvaka PSG. Obje momčadi imaju po šest pobjeda i jedan remi te se zajedno nalaze na vrhu ljestvice. Lille je ostao na šestoj poziciji.

Novu su pobjedu u francuskoj Ligue 1 upisali nogometaši PSG-a koji su pred svojim navijačima svladali Brest s minimalnih 1:0.

Gol za šestu ovosezonsku pobjedu postigao je Neymar nakon točno pola sata igre, a u asistente se opet upisao Lionel Messi. Gosti su mogli do boda, ali u 71. minuti Alžirac Slimani nije realizirao jedanaesterac.

Embed from Getty Images

U nedjelju se sastaju: Strasbourg - Clermont, Ajaccio - Nica, Angers - Montpellier, Lorient - Nantes, Toulouse - Reims, Rennes - Auxerre i Monaco - Lyon.

Ligue 1, 7. kolo: Marseille - Lille 2:1
PSG - Brest 1:0