Liga prvakinja, skupina B, 1. kolo, 10.09.2022, 18:00 h
Lokomotiva 27:31 Rapid Bukurešt

Višestruko skuplji Rapid prejak za Lokomotivu na otvaranju Lige prvakinja

Branimir Korać • nedjelja, 11.09.2022.

Rukometašice Lokomotive u prvom kolu Lige prvakinja poražene su u Zagrebu od vrlo snažnog Rapida iz Bukurešta s 31:27...

Rumunjke su doputovale u Zagreb kao favoritkinje, nova, redizajnirana Lokomotiva pružala je otpor i pokušavala biti što bliže renomiranim protivnicama. Ipak na kraju pobjeda odlazi u Rumunjsku, iskusnija ekipa Rapida slavila je 31:27.

Nenad Šoštarić ovog ljeta nije imao jednostavan posao, ali na takvo što u Lokomotivi je naviknuo. Ponovno je ostao bez nekoliko bitnih igračica, stigle su neke nove koje je trebalo ukomponirati i krenuti ispočetka.

U prvih pet minuta Lokomotiva je izgledala dobro, bila ravnopravna, realizirala napade, no onda je uslijedila serija Rapida 5:0 s kojom su se Rumunjke odvojile i otišle na 8:4.

U jednom trenutku Rapid je otišao i na plus šest, ali Lokosice su uspjele zaustaviti taj nalet, spriječile su još značajnije odvajanje i uspjele su do poluvremena smanjiti na tri gola minusa.

U drugom poluvremenu Rapid je održavao prednost, razlika je išla do sedam pogodaka i Rumunjke su bez problema stigle do pobjede.

Ovakav odnos snaga ne treba čuditi, u rumunjski rukomet ulaže se puno, tu je niz sjajnih posebno ženskih ekipa koje su pune renomiranih igračica iz inozemstva.

Kod Lokomotive u ovom susretu istaknule su se Lena Ivančok s 12 obrana te s po šest golova Klara Birtić i Stela Posavec. Kod Rapida Ivana Kapitanović, hrvatska reprezentativka, skupila je 11 obrana, po šest golova postigle su Eliza Buceschi i Alexandra-Diana Badea, a pet je dodala Alexandra Lacrabere.