Slaven Belupo po iskupljenje za težak poraz na Poljudu, Istra 1961 značajno oslabljena

Mihaela Bradovski • nedjelja, 11.09.2022.

Nedjeljni program u SuperSport HNL-u otvorit će Slaven Belupo i Istra 1961, dvije momčadi koje su prije sezone okarakterizirane kao slične snage, ali Slaven je dosad odradio puno bolji posao...

Totalna idila vladala je u Koprivnici, Slaven Belupo bio je u naletu, a onda je stiglo prizemljenje. U gostima kod Hajduka upisao je visok poraz 5:1 u susretu u kojem se odlučio na bunker koji je držao do isključenja Arbera Hoxhe, a onda se raspao.

Zoran Zekić nema previše razloga za nezadovoljstvo, Slaven Belupo je drugi na ljestvici i dalje, premašio je planirani broj bodova i dosadašnji dio sezone odradio je jako dobro. Ukoliko upiše pobjedu i protiv Istre 1961, bit će mu to čak peta pobjeda u prvom dijelu sezone što je više nego dobro za ovu momčad.

U međuvremenu se Slaven Belupo pojačao trojicom novih igrača koji bi mogli konkurirati za nastup.Boras, Christopoulos i Mudražija u najmanju ruku trebali bi zaoštriti konkurenciju.

Pulska momčad dolazi u Koprivnicu s nadom da može ostati neporažena, a trener Gonzalo Garcia do posljednjih trenutaka neće znati s kojim igračima će moći računati za ovaj dvoboj. Veliki broj izostanaka stvara mu problem i Istra neće biti u onom idealnom stanju u Koprivnici.

Međutim, u momčadi u kojoj je velika borba za pozicije s obzirom na sličnu kvalitetu igra na nekim pozicijama, ovo je ujedno prilika većem broju igrača da se pokaže i zaradi minutažu.

Ono što je sigurno, ne treba očekivati da će Istra nešto posebno mijenjati svoj način igre. Garcia niti protiv jačih momčadi od Slavena nije odstupao od svojeg stila igre.

Što su rekli

Zoran Zekić, trener Slaven Belupa: "U Koprivnicu nam stiže momčad koja voli igrati, nadigravati se i imati loptu u posjedu, ali mi želimo prvu četvrtinu prvenstva završiti na najbolji mogući način. Moramo tijekom svih 90 minuta biti koncentrirani i spremni reagirati na sve što se događa na terenu."

Gonzalo Garcia, trener Istre 1961: "Igramo protiv ekipe koja je do sada imala odlične rezultate i ima čak 14 bodova. Bit će teška utakmica s neugodnim protivnikom na nesavršenom terenu. Slaven je odigrao borbene utakmice do sada i bili su dosta kompetitivni u svakom našem susretu, tako da isto očekujem i sada. Mi ćemo probati čuvati loptu i biti agresivniji kao što smo bili u zadnjih nekoliko kola ove sezone. Moramo mentalno ostati u igri do kraja i držati se dogovora. Iako su izgubili zadnju utakmicu, i dalje smatram da će se dobro braniti i strpljivo čekati trenutak kada mogu brzo reagirati i zabiti, a mi ćemo biti spremni na to jer je ekipa psihički na dobroj razini."

Nedostaju

Slaven Belupo: Hoxha (crveni karton), Jambor, Sušak, Soldo (ozlijeđeni)

Istra 1961: Galilea (tri žuta), Marešić, Hujber, Marin, Blagojević, Duvnjak, Knežević (ozlijeđeni)

Mjesto, vrijeme, suci

Koprivnica, 18:55

Suci: Goran Pečarić (Zagreb), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Tomislav Keglević (Našice), Ante Čuljak (Zagreb). VAR: Mario Zebec (Cestica), Jerko Crnčić (Vrbovec)

Prošli susret

Istra 1961 - Slaven Belupo 3:1 - U zadnjem kolu prošle sezone Istra 1961 je u nebitnom susretu slavila protiv Slaven Belupa 3:1. Bio je to dvoboj u kojem su mlade zvijezde zabijale, Dion Drena Beljo dva za Istru i Lovro Zvonarek jedan za Slaven Belupo.

Prognoza

Pobjeda Slaven Belupa - Iako niti remi nije ishod koji nije izgledan, nekako smo bliži pobjedi domaćina. Veliki problemi s izostancima mogli bi ostaviti traga na Istri 1961, posebno kada u drugom poluvremenu krenu i izmjene.