Igor Miličić odveo Poljsku u četvrtfinale Europskog prvenstva

Branimir Korać • nedjelja, 11.09.2022.

Poljska je pobjedom protiv Ukrajine 94:86 izborila nastup u četvrtfinalu Europskog prvenstva gdje je već čeka Slovenija...

Dario Gjergja nije uspio, hoće li više sreće imati Igor Miličić? Poljska je napravila sjajan posao i prošla u četvrtfinale pobjedom 94:86 protiv Ukrajine.

Bila je to očekivano tijesna utakmica u kojoj je Poljska imala kontrolu nad rezultatom do završnice prvog poluvremena kada je Ukrajina povela i održavala to vodstvo i u početku drugog poluvremena.

Serija Poljske 10:0 vratila je plus na stranu Miličićeve momčadi i samo u jednom kraćem razdoblju početkom četvrte četvrtine Ukrajina se vratila u vodstvo.

Poljska je u završnici bila mirnija, nije dopustila preokret i zadržala je prednost na svoju stranu te izborila četvrtfinale sa Slovencima.

Tri četvrtine izdržala je Gjergjina Belgija s Dončićem i društvom, može li Poljska bolje?

U ovom susretu Poljsku su predvodili AJ Slaughter s 24 poena i pet skokova i Mateusz Ponitka s 22 poena, devet skokova i šest asistencija.

Kod Ukrajine Vjačeslav Bobrov ubacio je 15 poena, a po 13 su dodali Artem Pustovji i Issuf Sanon (osam asistencija).