Real preokretom nastavio maksimalni niz, Betis nanio Villarrealu prvi poraz

HINA, Matej Kačan • nedjelja, 11.09.2022.

Peto kolo La Lige nastavljeno je u nedjelju s četiri utakmice. Real Madrid upisao je maksimalni 15. bod, a važna slavlja upisali su i Betis te Athletic Bilbao...

U susretu petog kola španjolskog nogometnog prvenstva, Real Betis je pobijedio Villarreal s 1:0. Pogodak odluke zabio je Rodrigo Sanchez u 61. minuti i to je prvi poraz za Villarreal ove sezone u ligi.

U ranije odigranom susretu Real Madrid je na stadionu Santiago Bernabeu pobijedio Real Mallorcu s 4:1 upisavši sedmu pobjedu u nizu, pri čemu petu u Primeri. Po jednu su ostvarili u europskom Superkupu, te Ligi prvaka.

Ovoga puta Real je slavio preokretom. Mallorca je povela u 35. minuti golom Vedata Muriqija na asistenciju Leea Kanga-Ina, no Real je u posljednjim trenucima prvog dijela izjednačio golom Federica Valverdea koji je sjajno pogodio s ruba kaznenog prostora.

"Kraljevski klub" je u prvom poluvremenu imao 72 posto posjeda lopte, domaći igrači su uputili 15 udaraca, a gosti samo tri, međutim nakon prvog dijela rezultat je bio 1:1.

Real je u ipak u 72. minuti uspio okrenuti rezultat, a strijelac za 2:1 bio je Vinicius Junior. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Rodrygo pogodivši u 89. minuti za 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Antonio Rüdiger u trećoj minuti nadoknade.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igrao je za Real od 59. minute umjesto Edena Hazarda.

Getafe je s 2:1 pobijedio Real Sociedad ostvarivši prvu pobjedu sezone. Sve najzanimljivije se dogodilo u razmaku od 45. do 51. minute. Getafe je poveo 2:0 golovima Enesa Unala (45+5) i Carlesa Alena (48), dok je Brais Mendez u 51. minuti pogodio za 2:1.

Real vodi na ljestvici sa 15 bodova, dva više od Barcelone, dok je Betis skočio na treće mjesto sa 12 bodova. Po 10 imaju Villarreal, Athletic Bilbao i Atletico Madrid.