Donna Vekić dobro krenula pa ipak upisala poraz na startu u Portorožu

Mihaela Bradovski • utorak, 13.09.2022.

Hrvatska tenisačica Donna Vekić rano se oprostila od turnira u Portorožu. Prva protivnica bila joj je Francuskinja Diane Parry koja je slavila u tri seta...

Donna Vekić nije uspjela preskočiti prvu prepreku na turniru u Portorožu. Forma i dalje nije baš najbolja i Francuskinja Diane Parry je to iskoristila i slavila u tri seta.

Bio im je to prvi međusobni dvoboj, Donna je dobro krenula, ali nije uspjela zadržati visoku razinu igre.

U prvom setu izgledala je dobro, odmah je povela s 4:0, imala priliku i za treći break, nije je iskoristila, ali je svejedno glatko uzela set sa 6:2.

U drugi set bolje je krenula Parry koja je povela s 3:0, ali Donna radi preokret, uzima četiri gema zaredom i dolazi do vodstva 4:3 s breakom. Međutim tu je stala. izgubila čak devet od narednih deset gemova i potonula u poraz.

Postotak ubačaja prvog servisa bio je na niskih 47 posto, a Parry je jako dobro koristila ukazane prilike i realizirala je čak šest od deset break lopti.