Odlično drugo poluvrijeme i preokret Španjolaca za prolaz u polufinale

Branimir Korać • utorak, 13.09.2022.

Španjolska je prvi polufinalist Europskog prvenstva u košarci. U četvrtfinalu je svladala Finsku sa 100:90 unatoč problemima u prvom poluvremenu...

Opasni Finci nisu uspjeli iznenaditi Španjolsku, točnije nisu uspjeli odraditi svih 40 minuta na visokoj razini. Pripalo im je prvo poluvrijeme u kojem su izgledali stvarno dobro, ali u nastavku je Španjolska pojačala igru na obje strane parketa, došla do preokreta i upisala pobjedu.

Bilo je dosta problema u prvom poluvremenu u kojem su Finci dobro šutirali, a Španjolci tražili rješenje.

Finci su u prvoj dionici igrali jako dobro i nakon deset minuta vodili su 30:19 te su Španjolci bili u problemima.

Na početku druge četvrtine bilo je i dalje visokih 37:22, uspjela je Španjolska serijom 7:0 smanjiti zaostatak, ali vrlo brzo se Finska vratila na dvoznamenkastu razliku.

Od vodstva Finske 52:38 u završnici prvog poluvremena, Španjolska je napravila seriju 22:5, potpuno je okrenula utakmicu i još jednom serijom 10:1 u završnici treće četvrtine pobjegla na 73:65 i imala susret u nastavku pod kontrolom.

Finci su na polovici četvrte četvrtine uspjeli doći na 82:80, imali su i nekoliko napada za potpuni povratak, nisu ih iskoristili, a na drugoj strani Španjolska je tricama Brizuele i Fernandeza završila posao.

Predvodili su je Willy Hernangomez s 27 poena i pet skokova te Juancho Hernangomez s 15 poena. Lorenzo Brown dodao je deset uz 11 asistencija.

Kod Finske Lauri Markkanen upisao je 28 poena uz 11 asistencija, a Mikael Jantunen dodao je 18 poena.