Liga prvaka, skupina A, 1. kolo, 14.09.2022, 20:45 h, Arena Zagreb
Suci: Arthur Brunner, Morad Salah (Švicarska)
27:31 GOG
GOG

PPD Zagreb poražen na startu Lige prvaka, danski prvak nosi bodove

Branimir Korać • četvrtak, 15.09.2022.

Rukometaši PPD Zagreba s velikim zanimanjem i uzbuđenjem čekali su početak Lige prvaka, međutim on nije prošao kako su se nadali. Upisan je poraz od GOG-a 31:27...

UKUPNO31171/24

Nadali su se u PPD Zagrebu kako će u novu sezonu Lige prvaka ući s pobjedom, ali krenuli su s porazom i to na domaćem terenu protiv danskog prvaka GOG-a 31:27.

Ponovno ozljede igraju bitnu ulogu, naravno i cirkus oko Vuke Borozana koji je trebao biti jedan od nositelja igre, a u konačnici nije odradio niti sekundu u dresu Zagreba.

Bez obzira na sve to, Zagreb je mogao parirati Dancima, ali uz manje pogrešaka nego što je to bilo u ovom susretu.

U prvih desetak minuta igralo se ravnopravno, ali nakon toga su krenuli problemi. GOG se odvojio, otišao na četiri gola prednosti, a serijom 4:1 u zadnjih pet minuta prvog poluvremena i na visokih i neugodnih 18:12 na odmoru.

U takvoj situaciji vrlo je važno otvaranje drugog poluvremena koje može reći hoće li se momčad vratiti iz minusa i zakomplicirati dvoboj ili će pak onaj koji je stvorio prednost potpuno prelomiti susret.

Na žalost po hrvatskog prvaka, upravo to se dogodilo i GOG je već u 39. minuti stigao do ogromnih 24:14 i tu je priči bio kraj. PPD Zagreb uspio je samo smanjiti zaostatak do kraja susreta.