Odličan start za Kielce, Barcelonu i Kiel, Karačić među boljima u pobjedi protiv Nantesa

Branimir Korać • četvrtak, 15.09.2022.

Osim dvoboja između PPD Zagreba i GOG-a, odigrana su još tri susreta prvog kola Lige prvaka rukometaša, a uvjerljive pobjede ostvarili su Kielce, Kiel i Barcelona...

Kielce je sjajno otvorilo sezonu pobjedom protiv Nantesa 40:33 u susretu u kojem se igralo vrlo brzo i efikasno. Poljaci su bili raspoloženi, od početka dominirali i pobjeda niti jednom nije bila pod znakom pitanja. Utakmicu su otvorili s 4:0 i do kraja susreta nisu dozvolili gostima na dolazak na bliže od dva pogotka minusa. U prvom poluvremenu zabili su čak 23 gola, a s dobrom igrom su nastavili i u nastavku.

Šest golova kod domaćina postigao je bivši pivot Nantesa Nicolas Tournat, a po pet su dodali Szymon Sicko, Igor Karačić i Arkadiusz Moryto. Kod Nantesa Ivan Pešić imao je tek pet obrana, odnosno samo 13 posto, a Aymeric Minne zabio je devet golova.

Barcelona je krenula vrlo važnom pobjedom protiv Szegeda kojeg je svladala s 35:28. Bila su to dva različita poluvremena, u prvom je jako dobar na vratima Szegeda bio Mirko Alilović i domaćin je to iskoristio da održava prednost, ali drugo poluvrijeme potpuno je pripalo Barceloni koja je preuzela vodstvo, odvojila se i mirno privela utakmicu kraju.

Po sedam golova kod Barcelone postigli su Dika Mem i Ludovic Fabregas, Melvyn Richardson dodao je šest golova, a Aleix Gomez dodao je pet. Kod poraženih Richard Bodo postigao je pet pogodaka.

Kiel je očekivano lako slavio protiv Elveruma, odnio je pobjedu 36:26. Norvežani su izdržali veći dio prvog poluvremena, ali kako je susret odmicao, tako su sve teže držali visok ritam i Kiel je započeo s odvajanjem te je stigao do na kraju visoke pobjede.

Niklas Landin skupio je 11 obrana, Harald Reinkind postigao je šest golova, po pet su dodali Patrick Wiencek i Niclas Ekberg, a Domagoj Duvnjak dodao je jedan pogodak. Kod gostiju šest golova postigao je Uroš Borzaš.