Velika pobjeda na pripremama, Zadar deklasirao francuskog prvoligaša

Matej Kačan • četvrtak, 15.09.2022.

Jako veliku i lijepu pobjedu na pripremama u Francuskoj upisali su košarkaši Zadra. Zadrani su s 26 pena viška deklasirali Cholet...

Košarkaši Zadra s pripremnim utakmicama nastavljaju na jakom turniru u Francuskoj, a trupe Danijela Jusupa za prvog su protivnika imali jaki Cholet.

Momčad je to koja je prošle sezone igrala doigravanje francuske LNB lige, ali na otvaranju ProStars turnira pala je pod naletom Zadrana s velikih 103:77.

Nakon izjednačene prve dionice pa 50:44 na poluvremenu, Zadrani su deklasirali Francuze u drugom poluvremenu i značajno popravili dojam u odnosu na neke blijede trenutke na turniru u Zadru i u porazu od Tajfuna.

Zadar je tricu gađao s 11/22, a briljirao je Dario Drežnjak s 26 ubačaja i šest skokova. Luka Božić dodao je 15 poena, devet skokova i šest asistencija. Dvoznamenkasti su bili Antonio Jordano s 13, Marko Ramljak s 12 te Karlo Žganec s 11 poena.