Hrvati igrali važnu ulogu u pobjedi Wisle, Kuduz stvarao probleme Magdeburgu

Branimir Korać • petak, 16.09.2022.

Jučerašnjim susretima okončano je prvo kolo rukometne Lige prvaka, a dobre nastupe upisali su i hrvatski internacionalci...

Wisla je otvorila Ligu prvaka domaćom pobjedom protiv Porta 27:23 u susretu u kojem je sjajno krenula, Portugalci se uspjeli kasnije vratiti, ali završnica je ponovno pripala domaćinu. Vrlo rano Wisla je otišla na 6:1 i sve do sredine drugog poluvremena gosti nisu uspjeli doći u "domet", sve dok se nisu uspjeli spustiti na gol zaostatka. Međutim u zadnjih deset minuta Wisla se opet odvojila i otišla do pobjede.

Vrlo dobru utakmicu imao je Kristian Pilipović koji je skupio 13 obrana, sedam golova postigao je Gonzalo Perez Arce, a po četiri gola dodali su Tin Lučin i Lovro Mihić. Kod Porta pet golova postigao je Diogo Oliveira.

Magdeburg se dosta namučio za pobjedu u Bukureštu gdje je bodove osigurao tek u zadnjim minutama susreta. Rumunji su se dodatno pojačali i pokazali su kako će biti vrlo ozbiljan protivnik.

Najučinkovitiji kod Magdeburga bili su Nikola Portner s 15 obrana, Omar Ingi Magnusson sa sedam golova te Gisli Thorgeir Kristjansson s pet pogodaka. Kod Dinama Ante Kuduz postigao je šest golova, a po pet su dodali Stanislav Kasparek i Andrij Akimenko.

U utakmici kola Veszprem je upisao pobjedu protiv PSG-a 36:34. Sam rezultat pokazuje kako je to bio tijesan dvoboj, ali bio je pod kontrolom domaćina. Početkom drugog poluvremena Veszprem se odvojio i PSG nije uspio doći na ispod minus dva do kraja susreta.

Rasmus Lauge Schmidt bio je odličan s 11 golova, Yahia Fathi Omar dodao je osam, a Manuel Štrlek četiri pogotka. Kod gostiju sedam golova postigao je Dainis Krištopans, a šest Kamil Syprzak.

Aalborg nije imao velikih problema protiv Celja, imao je susret i rezultat pod kontrolom od samog početka. Slovenci opet mogu biti zadovoljni činjenicom da nisu upali u velik zaostatak nego su se solidno držali na malom minusu.

U posebnoj večeri Mikkel Hansen probio je granicu od 1000 golova u Ligi prvaka u karijeri, ovdje je postigao deset iz deset pokušaja, sedam je dodao Felix Claar, a šest Kristian Bjornsen. Kod Celja Alex Vlah postigao je osam golova, Gal Marguč sedam, a Tilen Strmljan pet. Hrvatski internacionalci Patrik Martinović i Ante Ivanković postigli su četiri i dva pogotka.