Bayern nastavlja s kiksevima u Bundesligi, Jakić strijelac u slavlju Eintrachta

HINA, Mihaela Bradovski • subota, 17.09.2022.

Veliko iznenađenje priredili su nogometaši Augsburga, koji su u 7. kolu Bundeslige pobijedili Bayern s 1:0 i nanijeli prvaku prvi poraz u sezoni.

Bayern München, deseterostruki branitelj naslova njemačkog prvaka, izgubio je u bavarskom derbiju i zakomplicirao si situaciju na ljestvici. Slavni klub nakon sedam kola ima samo 12 bodova, a poraz je uslijedio nakon tri uzastopna remija protiv Mönchengladbacha (1:1), Union Berlina (1:1) i Stuttgarta (2:2).

Izabranici Juliana Nagelsmanna, koji igraju fenomenalno u Ligi prvaka s pobjedama u Milanu protiv Intera (2:0) i kod kuće protiv FC Barcelone (2:0), igraju jako loše u Bundesligi. U Augsburgu ih je dotukao pogodak Mergima Berishe (61), a Josip Stanišić je igrao od 76. minute.

Bayern je tako ostao na 87 uzastopnih prvenstvenih utakmica s barem jednim postignutim golom.

Youssoufa Moukoko je snažnim udarcem glavom u 79. minuti donio Borussiji Dortmund pobjedu od 1:0 u Ruhrskom derbiju nad Schalkeom 04 i odveo domaćine na na vrh Bundeslige. Bilo je loših vijesti za domaćine jer je njihov kapetan Marco Reus odveden s terena s ozbiljnom ozljedom gležnja.

Njemački reprezentativac, koji je ovog mjeseca pozvan za utakmice Lige nacija protiv Mađarske protiv Engleske, nastradao je u 32. minuti. Reus nema sreće jer se uoči Svjetskog prvenstva 2014. ozlijedio u posljednjoj pripremnoj utakmici prije odlaska u Brazil, a propustio je i EURO 2016. zbog ozljede.

Eintracht Frankfurt je u gostima pobijedio Stuttgart 3:1 golovima Sebastiana Rodea u šestoj, Daichija Kamade u 55. i hrvatskog veznjaka Kristijana Jakića u 88. minuti. Thiago Thomas strijelac je za Stuttgart u 79. minuti. Za domaćine je Borna Sosa igrao do 76. minute, a Jakić cijelu utakmicu za goste. Eintracht je šesti na tabeli sa 11 bodova, a Stuttgart je na 16. poziciji sa pet bodova.

Bayer i Werder remizirali su u Leverkusenu 1:1. Leverkusen je poveo golom Karema Demirbaya u 57. minuti, a srpski internacionalac Miloš Veljković zabio je za Werder u 82. minuti.