Lewa donio Barcelonu do vrha, Athletic slavio u golijadi

HINA, Matej Kačan • subota, 17.09.2022.

Četiri susreta odigrana su u La Ligi u subotu u sklopu šestog kola, a nedjelju će na vrhu tablice dočekati Barcelona uz još dva pogotka Roberta Lewandowskog...

U posljednjoj subotnjoj utakmici petog kola La Lige, Athletic Bilbao se plasirao na treće mjesto nakon 3:2 domaće pobjede nad Rayo Vallecanom.

Za baskijski sastav zabili su braća Williams, 28-godišnji Inaki u 14. minuti, a njegov osam godina mlađi brat Nico u 33. Strijelac je bio i Oihan Sancet u 28. minuti. Za klub iz Madrida su se među strijelce upisali Argentinac Oscar Trejo (5) i Kolumbijac Radamel Falcao (80).

Nogometaši Valencije pobijedili su na svom terenu Celtu Vigo s 3:0. Domaći su poveli golom Samua Castilleja u 37. minuti, a vodstvo je udvostručio Marcos Andre u 82. Konačan rezultat postavio je Andre Almeida u trećoj minuti nadoknade.

Celta je od 59. minute igrala s desetoricom, nakon što je Franco Servi dobio crveni karton.

Barcelona je u subotu na Camp Nou svladala Elche s 3:0 i privremeno preuzela vodstvo u prvenstvu prije madridskog derbija između Atlética i Reala u nedjelju na Metropolitanu.

Robert Lewandowski (34, 48) i Memphis Depay (41) donijeli su Blaugrani laku pobjedu protiv Elchea, koji je od 42. minute igrao bez isključenoga kapetana Gonzala Verdua.

Lewandowski je s osam golova prvi strijelac Primere. Mallorca je u prvom današnjem susretu svladala Almeriju 1:0 golom Pabla Maffea u 25. minuti.