Robert Mišković u Kupu do prvijenca u dresu Ostrave

Branimir Korać • srijeda, 21.09.2022.

Za vrijeme reprezentativne stanke Česi odrađuju utakmice MOL kupa, a danas je Banik iz Ostrave tek nakon penala izbacio Kromeriz...

Banik je trebao imati lakši posao protiv niželigaša Kromeriza, ali je na kraju izborio prolaz u drugo kolo MOL kupa tek boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Nakon 120 minuta na semaforu je stajalo 3:3 pa je Banik s 4:1 na penale izborio prolaz među 32 najbolje momčadi u ovom natjecanju.

Već nakon sedam minuta Banik je vodio 2:0 golovima Muhameda Tijanija i hrvatskog internacionalca Roberta Miškovića. Ipak, do kraja prvog dijela još je Cadu zabio treći gol, ali dvostruki strijelac za Kromeriz bio je Simon Chwaszcz.

U drugom dijelu domaćin se potpuno vratio u susret preko Suryneka i izborio produžetke. U dodatnih 30 minuta pogodaka nije bilo i odluka je pala s 11 metara gdje je Banik prošao dalje.