Francuzi slavili protiv Austrije, u Danskoj će igrati za sebe

Branimir Korać • petak, 23.09.2022.

Osim dvoboja između Hrvatske i Danske, odigrana su još tri susreta u Ligi A Lige nacija, a Nizozemska se pobjedom u Poljskoj posve približila prvom mjestu...

Francuska je i dalje u žestokoj borbi za ostanak u Ligi A, a s dna ljestvice pobjegla je pobjedom protiv Austrije 2:0. S ova tri boda došla je na treće mjesto i tu će i ostati ako u zadnjem kolu Austrija ne pobijedi Hrvatsku. U tom slučaju Francuzima će trebati pobjeda u Danskoj što ide na ruku Hrvatskoj.

Pobjedu protiv Austrije donijeli su Kylian Mbappe i Olivier Giroud golovima u drugom poluvremenu.

Embed from Getty Images

Nizozemska je u skupini 4 jako blizu prvog mjesta. U zadnjem kolu ne smije izgubiti kuće s više od tri gola razlike od Belgije. U četvrtak je gostovala u Poljskoj i upisala pobjedu 2:0. Nizozemci su već u prvoj minuti ostali bez Teuna Koopmeinersa koji u Atalanti igra u sjajnoj formi, a ovdje je nakon sudara glavama i ošamućenosti napustio igru. Unatoč tome Cody Gakpo i Steven Bergwijn odveli su Nizozemsku do pobjede 2:0.

Belgija je upisala pobjedu protiv Walesa 2:1. Nije to bilo najuvjerljivije izdanje Belgijaca, a do pobjede su stigli golovima De Bruynea i Batshuayija iz prvog dijela. U nastavku susreta Kieffer Moore je smanjio na konačnih 2:1.