Ruskinje u finalu u Tokiju i Seoulu, Raducanu ponovno predala meč

Mihaela Bradovski • subota, 24.09.2022.

Poznate su finalistice ovotjednih WTA turnira u Tokiju i Seoulu. Ruskinje su zauzele po jedno mjesto u finalu, a protivnice će im biti Qinwen Zheng i Jelena Ostapenko...

Ruskinja Ljudmila Samsonova prošla je u finale turnira u Tokiju pobjedom u dva seta protiv Shuai Zhang. Ključan je bio prvi set koji je Samsonova dobila u tie-breaku, nakon toga sve je bilo u znaku Ruskinje koja je glatko slavila u drugom i tako došla do svog trećeg ovogodišnjeg finala.

Embed from Getty Images

U finalu će igrati protiv još jedne Kineskinje Qinwen Zheng kojoj će ovo biti prvo WTA finale. Zheng je u polufinalu iznenadila drugu Ruskinju Veroniku Kudermetovu slaveći u tie-breaku trećeg seta sa 7:3.

Još jedna Ruskinja dohvatila je finale, ali u Seoulu. Tamo je Ekaterina Aleksandrova u polufinalu dosta lakše od očekivanja bila bolja od Tatjane Marije. Njemica nije imala svoj dan i poražena je u dva seta za samo 70 minuta igre.

U finalu je čeka prva nositeljica Jelena Ostapenko kojoj je Emma Raducanu predala polufinalni meč u trećem setu. Mlada Britanka još jednom ove sezone nije uspjela dovršiti meč i bila je prisiljena na predaju.

WTA Tokio, polufinale:
Ljudmila Samsonova - Shuai Zhang (Kina) 7:6(4), 6:2
Qinwen Zheng (Kina) - Veronika Kudermetova (4) 5:7, 6:3, 7:6(3)

WTA Seoul, polufinale:
Ekaterina Aleksandrova (2) - Tatjana Maria (Njemačka, 7) 6:2, 6:4
Jelena Ostapenko (Latvija, 1) - Emma Raducanu (Velika Britanija, 6) 4:6, 6:3, 3:0 predaja Raducanu