Osijek poražen od Širokog Brijega u polufinalu Memorijala Blago Zadro

Mihaela Bradovski • subota, 24.09.2022.

Nogometaši Osijeka poraženi su u polufinalnom dvoboju Memorijala Blago Zadro, uspješniji je bio Široki Brijeg s 3:2...

Osječani su upisali neočekivani poraz od Širokog Brijega u prijateljskom dvoboju u sklopu Memorijala Blago Zadro. Širokobriježani su slavili 3:2, a Osječani su susret završili s igračem manje.

Krenulo je ranim vodstvom Osijeka koji je poveo već u šestoj minuti iz kaznenog udarca koji je izborio Fiolić, a realizirao Mierez.

U 25. minuti Osijek je ostao bez vratara Malenice koji je morao napustiti igru zbog ozljede, a mladi vratar Marić ubrzo prima kiks gol, nije uspio zaustaviti loptu koju mu je vraćao Čeberko. Ubrzo je Široki Brijeg došao do preokreta pogotkom Lukića da bi u 39. minuti Pejić povisio na 3:1.

Osijek u 55. minuti smanjuje golom Topčagića, do kraja susreta imao je dosta prilika, ali do poravnanja ipak nije došao. U zadnjih 20 minuta morao je Osijek igrati s igračem manje zbog drugog žutog kartona za Jugovića.

Sastav Osijeka: Malenica (od 25. Marić), Lončar (od 46. Bralić), Škorić (od 46. Barišić), Cheberko, Gržan, Leovac, Barri (od 46. Brlek), Jugović, Fiolić, Caktaš (od 46. Špoljarić) i Mierez (od 46. Topčagić).

U drugom polufinalu se sastaju Vukovar 91 i Slaven Belupo.