Liga nacija 2022., Liga B, skupina 1, 5. kolo, 24.09.2022, 15:00 h
Armenija 0:5 Ukrajina
Ukrajina

Ukrajinci petardom u Jerevanu zadržali nade za skok u Ligu A

Matej Kačan • subota, 24.09.2022.

Prvi susret subotnjeg programa Lige nacija odigran je u Armeniji gdje je Ukrajina visokom pobjedom zadržala šanse za osvajanje skupine B1, što bi značilo i plasman u Ligu A...

Nogometaši Ukrajine i dalje zadržavaju svoje nade u osvajanje B1 skupine Lige nacija i promociju u Ligu A. Štoviše, o sudbini će sami odlučivati u zadnjem kolu kad igraju sa Škotima.

Ukrajina je Jerevanu deklasirala Armeniju s 5:0 i taka je potvrdila 3:0 pobjedu u prvom krugu. Posebno efikasno bilo je u manje od pola sata od 57. do 84. minute kad je Ukrajina dala četiri gola.

Vodstvo je donio Oleksandr Timčik u 22. minuti, a onda kreće uragan i rješenje utakmice preko Oleksandra Zubkova koji prvo zabija u 57. pa asistira Artemu Dovbiku u 69. za 3:0. Dovbik je obilježio i samu završnicu asistom za četvrti gol Danila Ignatenka, a onda i svojim drugim pogotkom za 5:0.

Ukrajinci su sad na čelu skupine s 10 bodova, Škotska ima bod manje i navečer igra protiv Irske. U svakom slučaju će se u posljednjem kolu odlučivati o pobjedniku skupine, a Armenci se nadaju da će istu priliku imati i oni za izbjeći ispadanje u zadnjem kolu.

Za to im treba bilo što osim pobjede Iraca večeras i onda slavlje u međusobnom susretu za tri dana.

FOT: EPA/Robert Perry