Cibalia skočila na vrh Prve NL, Rudeš nastavlja toplo-hladno, Solin se žali na suca

Matej Kačan • subota, 24.09.2022.

Zanimljivo je bilo na četiri subotnja susreta SuperSport Prve NL. Imamo novog lidera na tablici, ali i sudačke repove iz susreta BSK-a i Solina...

Nogometaši Cibalije iz Vinkovaca u najmanju će ruku osmo kolo dočekati na diobi prvog mjesta SuperSport Prve NL. Cibalia je kod kuće minimalno svladala Jarun i to u kombinaciji s porazom Rudeša znači skok na vrh.

Filip Jazvić u 67. minuti donio je pobjedu Vinkovčanima nad Jarunom te Cibalia sad ima 14 bodova, tri više od Croatije iz Zmijavaca koja u nedjelju igra s Orijentom.

Jarun je nakon vezane tri pobjede upisao poraz i peti je s 10 bodova. Rudeš je nastavio u ritmu pobjeda-poraz pa je nakon slavlja nad Kustošijom stigao poraz od Dragovoljca.

Krešimir Sunara ranije u tjednu preuzeo je klupu i poziciju sportskog direktora i odmah je upisao uspjeh. Pobjedu Dragovoljcu u Sigetu donio je pogodak u 82. minuti.

Prvu pobjedu sezone upisalo je BSK Bijelo Brdo koje je kod kuće svladalo Solin s 2:1. Stjepan Plazonja u 47. i Josip Čikvar u 70. minuti zabijali su za Slavonce, a Mamić za Solin.

Nakon susreta dalmatinska momčad dala je svoj osvrt na suca koji je podijelio čak 14 žutih i četiri crvena kartona, a poništio je i gol Solinu:

"Čak 14 žutih i četiri crvena kartona podijelio je u ovom dvoboju glavni sudac Ivan Čuže iz Velike Gorice i tako gurnuo u neki treći plan igrače BSK i Solina. Slavili su domaćini 2:1, golovi su padali u drugom dijelu dok je još u prvom u 39. minuti sudac Čuže pokazao Ninčeviću put u svlačionicu. Dvije minute kasnije poništio je i gol Džaje koji je nadskočio domaćeg vratara, glavom prvi stigao do lopte i poslao je u mrežu… Imali su Solinjani svojih prigoda, ne bi bilo nezasluženo da su i do boda stigli, domaći su zabili dva lijepa gola, no nakon ove će se utakmice ipak najviše govoriti o brojnim opomenama, isključenjima i poništenom golu", napisao je Solin na Facebooku.

Dugopolje i Dubrava podijelili su bodove s 1:1 golovima Petriška iz 50. i Kurtovića iz 73. minute pa tako ostaju u sredini tablice s osam, odnosno sedam bodova.