Šporar i Šeško okrenuli Haalanda, Slovenci zadržali nade u ostanak u Ligi B

Matej Kačan • subota, 24.09.2022.

Slovenci će o svom ostanku u Ligi B Lige nacija ipak odlučivati sami u dvoboju sa Švedskom, a to su si osigurali velikim preokretom i pobjedom nad Norveškom...

Nogometaši Slovenije upisali su prvu pobjedu u Skupini 4 Lige B i to u pravo vrijeme. Slovenci su kod kuće preokrenuli vodstvo Norveške i s pet bodova zadržavaju nade u ostanak.

Naime, momčad Matjaža Keka sad ima pet bodova, dva više od Švedske koja kasnije igra sa Srbijom i upravo će ove dvije ekipe u posljednjem kolu međusobno igrati za ostanak.

Norvežani su poveli u 47. minuti, a strijelac je očekivano Erling Haaland. No, njegov nasljednik na mjestu "projekta" u napadu RB Salzburga Benjamin Šeško imao je druge planove.

Mladi Slovenac prvo u 69. asistira kolegi u napadu Šporaru za izjednačenje, a onda u 81. i sam zabija za 2:1, veliki preokret i pobjedu Slovenije.

Poraz Norvežana znači da Srbija barem bodom protiv Švedske kasnije osvaja Skupinu 4 i odlazi u Ligu A.

U Skupini 2 Lige C Kosovo je ranije izgubilo sve nade za prolazak dalje, a Sjeverna Irska je pobjedom nad Kosovarima došla do petog boda i praktički je osigurala ostanak ispred Cipra.

I ovdje smo vidjeli preokret, povelo je Kosovo preko Muriqija u 58. minuti, ali u posljednjih deset minuta okreću Whyte i Magennis.