Jadran LP i dalje nedodirljiv na vrhu, Bjelovar prvi u pratnji

Matej Kačan • subota, 24.09.2022.

Ni nakon šest kola SuperSport Druge NL nitko nije svladao Jadran LP. Vodeća momčad lige u gostima je svladala i pretposljednji Grobničan...

Gotovo pa savršenih pet pobjeda uz tek jedan remi ima Jadran LP pod vodstvom Miše Krstičevića na startu sezone. Nedodirljivi lider SuperSport Druge NL u gostima je svladao Grobničan koji je ostao predzadnji s tek četiri boda.

Pogodak za pobjedu pao je tek u 73. minuti, a zabio ga je Nikola Marić. Domaći su dvoboj završili s desetoricom jer crveni karton dobio je Luka Mikulica u 90. minuti.

Bjelovar je i dalje prvi pratitelj na vrhu, 13. bod osigurao si je uvjerljivim slavljem kod Hrvaca u gostima s 3:0. Zabijali su Glavina, Dos Passos i Jakov Pranjić.

Iza Bjelovara smjestilo se društvo s po 11 bodova. To su pobjedama ostvarili Ždralovi i Sesvete te Zrinski porazom kojim je nakratko izgubio drugu poziciju.

Bolji od Zrinskog u golijadi i ljepotici kola bila je druga momčad Osijeka koja je upisala tek drugu pobjedu. Filip Linšić briljirao je s tri pogotka u 15., 34. i 62. minuti, dok je Ivan Ivić također zabio za Osječane. Na drugoj strani strijelci su bili Ivan Lozić i Karlo Ljulj.

Ždralovi su kod kuće pogocima Ivana Barabana iz penala i Ivana Jajala s 2:0 svladali Belišće, dok su Sesvete istim rezultatom u gostima nadvisile Dugo Selo. Zabijali su Neven Laštro i Sven Opačić.

Prvu pobjedu za bijeg s dna upisalo je Trnje koje je s 2:0 svladalo Opatiju. Zabijali su Kesse i Antonio Marić, a samo na dnu je Međimurje usprkos tome što je s 1:1 uzelo bod protiv Zagorca.

Još jedan efikasan susret odigran je u Poreču gdje je Jadran svladao Marsoniju s 3:2 golovima Filipovića, Lepinjice, Srzentića na jednoj i Salamunovića i Mahmutovića na drugoj strani.