Duje Ajduković izborio prolaz u glavni ždrijeb turnira u Lisabonu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 26.09.2022.

Hrvatski tenisač Duje Ajduković izborio je prolaz u glavni ždrijeb Challengera u Lisabonu. U finalu kvalifikacija u tri seta je bio bolji od Švicarca Remyja Bertole...

Duje Ajduković stigao je do glavnog ždrijeba na Challengeru u Lisabonu gdje je nadigrao u zadnjem kolu kvalifikacija Remyja Bertolu u tri seta.

Ajduković je do pobjede došao preokretom, nije dobro otvorio meč, ali na vrijeme se oporavio, okrenuo rezultat i prošao u glavni ždrijeb.

Prvi set otišao je lako na stranu Švicarca koji je krenuo sa 6:2, ali Ajduković je brzo odgovorio i vratio se u meč.

U drugom setu je nakon 2:2 nanizao četiri gema i izborio treći set u kojem je kod 4:4 spasio dvije vezane break lopte, a onda kod 6:5 napravio break i ušao u glavni turnir.

Ajduković je napokon povezao dvije pobjede što je već pomak i pokušat će nastaviti dizati formu kroz glavni ždrijeb.