3. NL Sjever: Visok poraz Rudara u Domašincu, Križevčani drže vrh

Branimir Korać • ponedjeljak, 26.09.2022.

U susretima šestog kola 3. NL Sjever nije viđen nijedan remi. Domaćini su upisali tri pobjede, a gosti su se s dva susreta vratili s punim plijenom...

Dinamo je u Domašincu ugostio Rudar iz Murskog Središća i upisao je pobjedu 4:0. Odličan nastup domaćina koji je i lakše od očekivanja svladao Balajićevu momčad. Golijadu je otvorio i zatvorio s bijele točke Filip Petak, a osim njega strijelci su bili i Filip Novak i Karlo Malenović.

Radnik je u Križevcima očekivano slavio protiv posljednjeplasirane Koprivnice, ali očekivalo se da će ipak lakše do pobjede. Tek u drugom poluvremenu domaćin je slomio otpor Koprivnice, Hrvoje Mladen odveo ga je na 2:0 da bi u 90. minuti Bojan Tucaković smanjio iz kaznenog udarca. Kratko je tinjala nada gostiju, u 92. minuti Gabriel dos Anjos zabija za 3:1.

Varteks je upisao pobjedu u Virju protiv Podravca s 3:1 što je četvrta uzastopna pobjeda Varaždinaca. Dvostruki strijelac bio je Tihomir Šoštarić dok je Karlo Mihoković dodao jedan pogodak. Strijelac za domaćina bio je Ivan Šignjar, pogodak za smanjenje na 1:2 u tom trenutku.

Polet je opravdao status favorita protiv Papuka svladavši ga s glatkih 3:0. Odigrali su domaćini dobru utakmicu i slavili pogocima Dejana Glavice, Marka Šarića i Nine Patafte.

Podravina i dalje ima problema i nakon šest odigranih kola samo jedan bod. Ovaj put poražena je u Ludbregu od Virovitice s 2:0. Oba pogotka pala su u prvom poluvremenu kada su mrežu pogađali Karlo Petrinić i Davor Sinjaković.