Vodeni sportovi

Mladostaši uvjerljivo stigli i do druge pobjede na kvalifikacijskom turniru

HINA, Matej Kačan • petak, 30.09.2022.

Put vaterpolista Mladosti prema Ligi prvaka zasad teče jako dobro jer je u drugom kolu kvalifikacijskog turnira u Herceg Novom sa 17:5 protiv Žaibasa ostvarena nova visoka pobjeda...

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti ostvarili su i drugu pobjedu na turniru skupine C prvog kruga kvalifikacija Lige prvaka u Herceg Novom.

Nakon što su u četvrtak uvjerljivo porazili turskog doprvaka Enku Istanbul sa 16:6, vaterpolisti Mladosti su u prvom od dva današnja ogleda porazili litavski Žaibas sa 17:5.

"Žapci" su odlično otvorili utakmicu i nakon prve četvrtine su vodili s 3:0. U drugoj dionici je bilo 3:3, no sve dvojbe oko pitanja pobjednika, Mladost je riješila u trećoj četvrtini koju je dobila sa 7:1. U posljednjem periodu igre Žaibas je slavio sa 3:2.

Mladost su do druge pobjede predvodili Valiko Dadvani i Ivan Vrbnjak s po tri gola, dok su David Mijić i Tin Fabris postigli po dva gola. Na suparničkoj strani najefikasniji su bili Julius Gostautas i Luka Bosic s po dva gola.

Mladostašima u petak slijedi još jedan ogled, dvoboj protiv Novakyja, dok će u subotu igrati susret 4. kola protiv Jadrana iz Herceg Novog. Natjecanje u skupini C završava u nedjelju, a Mladost je u petom kolu slobodna.

Tri najbolje ekipe iz skupine izborit će nastup u drugom kvalifikacijskom krugu Lige prvaka. Osim u Herceg Novom, u prvom krugu kvalifikacija igraju se još tri turnira u Mouscronu (Belgija), Nijverdalu (Nizozemska) i Oradei (Rumunjska).