Branimir Korać • subota, 01.10.2022.

Uoči dvoboja protiv Dinama trećem kolu grupne faze Lige prvaka, Salzburg je u austrijskom prvenstvu ugostio LASK i remizirao 1:1...

Salzburg je tražio u desetom kolu pobjedu na svom terenu protiv LASK-a, ali nije uspio slaviti i tako je propustio priliku poboljšati atmosferu uoči susreta protiv Dinama.

Dapače, Salzburg je bio vrlo blizu porazu, ali izvukao se duboko u sudačkoj nadoknadi kada je stigao do pogotka za 1:1.

Tijekom praktički cijelog susreta Salzburg je bio bolji protivnik i stvorio je više prilika, ali realizacija je zakazala.

U drugom dijelu gosti su uspjeli doći do pogotka i to u 78. minuti kada se lopta odbijala nakon ubačaja iz auta, u konačnici je došla iza leđa domaćih braniča gdje se našao Marin Ljubičić i zabio za 1:0 (pogodak pogledajte OVDJE).

Salzburg je do kraja susreta krenuo na sve ili ništa i tek u 96. minuti došao je do poravnanja preko Oumara Soleta.

Kod Salzburga Luka Sučić ušao je u 61. minuti, Roko Šimić u 75., a kod gostiju Ljubičić je odigrao cijelu utakmicu.